м. Івано-франківськ

(0342)-740-640

(0948)-140-640

м. Львів

(032) 25-39-749

(094) 99-41-749

Розвиток кишкової мікрофлори регулюється специфічним білком

Дослідники визначили сполуку у грудному молоці, яка постачає необхідні речовини для розвитку мікрофлори кишечника у новонароджених. Також вони показали, що дану сполуку можна отримати і з молока корови. Результати були опубліковані у виданні Applied and Environmental Microbiology.

Термін кишкова мікрофлора відносять до трильйонів мікробних клітин, що живуть у згоді у травному каналі. Нещодавно дослідження показали, що діяльність мікрофлори має дуже вагомий вплив на фізіологію людини, її метаболізм, харчування та імунну систему.

Нездорова мікрофлора може викликати цілий ряд захворювань, таких як запальне захворювання кишечника або виразковий коліт.

Новонароджені не маю взагалі мікрофлори. Її розвиток починається після народження і продовжується протягом наступних декількох років. Попередньо вже повідомлялось про те, що кесарів розтин має негативний вплив на кількість необхідної кишкової мікрофлори.

Перша зустріч та накопичення кишкової мікрофлори відбувається завдяки матері. Дослідники показали, що цей процес починається при пологах та продовжує свій ранній розвиток при годуванні дитини, тому особливу користь приносить грудне вигодовування.

Глікопротеїни грудного молока сприяють розвитку кишкової мікрофлори

Наразі дослідники з університету California-Davis відкрили, що грудне молоко сприяє цьому процесу.

У той час як дітей годують грудним молоком, їхній шлунково-кишковий тракт збагачується специфічними захисними мікробами.

Грудне молоко керує розвитком мікрофлорою кишечника новонароджених. Воно сприяє розвитку специфічної бактеріальної популяції, а це, у свою чергу, забезпечує захист дитині.

У попередніх дослідженнях, автори цієї роботи, показали, що джерелом поживи виступають глікопротеїни, які присутні у молоці.

Ці глікопротеїни складаються з білків та молекул, що містять багато залишків цукрів, що називаються олігосахариди.

Науковці також дізналися, що специфічні дитячі підвиди бактерії, відомі як Bifidobacterium longum subsp. Infantis чи B. Infantis, виробляють фермент, що називається ендо-β-N-ацетилглюкозамінідаза (EndoBl-1)

EndoBl-1, що був визначений командою дослідників, може відділяти олігосахариди від глікопротеїнів молока.

У цьому дослідженні науковці припустили, що саме олігосахариди були поживним джерелом для B. Infantis.

Дослідники продемонстрували, що цей фермент може розкладати глікопротеїни молока матері, проте такий же ефект спостерігається і з коров’ячим молоком.

Науковці показали, що олігосахариди були субстратом для росту B. infantis, проте вони також дізнались, що олігосахариди не задовольняли потреб біфідобактерій дорослого організму.

Оксфордський словник визначає субстрат як «поверхню або матеріал, на якому організм живе, росте чи здобуває поживні речовини.»

Коров’яче молоко як джерело пребіотиків

Автори дослідження вірять в те, що дослідження може привести до використання коров’ячого молока для забезпечення необхідних речовин, як пребіотик для немовлят.

Результати дослідження також свідчать про те, що біоактивні олігосахариди додані до дитячого харчування, значно покращили б продукт.

Науковці пояснюють, що B. Infantis містить багато генів, які залучені до розкладу глікопротеїнів у материнському молоці для того, щоб виділяти необхідну кількість олігосахаридів.

Молоко матері еволюціонувало у ссавців декілька мільйонів років. Ця еволюція супроводжувалась розвитком корисної кишкової мікрофлори, яка б могла черпати поживні речовини з материнського молока.

Напишіть відповідь або коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *МЕНЮ
Сховати