Бігуни мають кращу нервову сполученість головного мозку


Бігуни мають кращу нервову сполученість головного мозку

Якщо ви вирішили у Новому Році стати більш активним, ви напевно задумувались над бігом, як основним спортивним заняттям. Нове дослідження з University of Arizona показало, що МРТ сканування головного мозку бігунів на витривалість виявило значно кращу функціональну сполученість, якщо порівнювати з головним мозком менш активних людей.

Попередні дослідження показали, що значний час проведений у тренуваннях, які потребують точного рухового контролю, таких як гра на музичних інструментах – змінюють структуру ділянок головного мозку, що пов’язані з руховою функцією.

Така рухова активність також спричиняє зміни у ділянках кори, що залучена до сенсорних, просторових процесах, та процесах пов’язаних з уважністю.

Крім цього, люди, які мають хороші навички у заняттях, які потребують хорошої координації рук та очей – таких як гольф, гімнастика та види спорту із залученням ракетки – також мають змінену структуру головного мозку та його функції.

Дослідники з University of Arizona відзначають, що до цього часу було тільки декілька досліджень, що вивчали вплив повторювальних атлетичних занять, що потребували не так багато точності рухового контролю – наприклад біг на великі дистанції – на головний мозок.

Зміни головного мозку пов’язані з бігом на витривалість

«Ті види діяльності, які люди вважають повторювальними, насправді залучають багато складних когнітивних функцій – таких як планування та прийняття рішень – які можуть мати вплив на головний мозок»

Науковці спробували оцінити зміни головного мозку, пов’язані з бігом на витривалість – спортом, що залучає більше повторень чим складних рухових вмінь. Результати цього дослідження були опубліковані у журналі Frontiers in Human Neuroscience.

Команда розпочала дослідження порівнявши МРТ скани головного мозку дорослого чоловіка, що займається бігом на витривалість, з чоловіком, що не залучався до регулярної фізичної активності протягом останнього року. Учасники були віком від 18 до 25 років там мали схожий індекс маси тіла та рівень освіти.

МРТ здатен захопити процеси, що відбуваються у головному мозку учасників, коли вони у стані пробудження та не залучені до жодних занять.

Загалом, результати показали, що в порівнянні з менш активними людьми, бігуни мають кращу сполученість між різними регіонами у декількох ділянках головного мозку. Одна з цих ділянок, лобна кора, є важливою для когнітивних функцій, у тому числі для здатності перемикати увагу між завданнями, планування та прийняття рішень.

Нове дослідження пролило світло на те, як фізична активність може впливати на головний мозок, особливо у молодих дорослих. Проте подальші дослідження необхідні для того, щоб визначити, чи фізичні відмінності у сполученості головного мозку можуть впливати на відмінності у когнітивних функціях.