Хвилювання може призвести до поганого прийняття рішень


Хвилювання може призвести до поганого прийняття рішень

Боїтесь виступати перед публікою? Хвилюєтесь щодо проведення співбесіди? Це хвилювання знайоме для більшості з нас. Проте дехто легко справляється з цим хвилюванням, а для інших воно може стати проблемою, яка буде контролювати їхнє щоденне життя. Згідно з новим дослідженням, таке хвилювання може впливати і на прийняття рішень.

Дане дослідження було опубліковане у виданні The Journal of Neuroscience.

Згідно з національною базою даних, розлади пов’язані з хвилюванням – у тому числі посттравматичний стресовий розлад, панічний розлад та соціальне хвилювання – уражає приблизно 18.1% населення США.

Дослідники відзначили, що попередні дослідження, які вивчали вплив хвилювання на головний мозок, фокусувались в основному на емоційній відповіді, для прикладу, як клітини головного мозку відповідали на загрозливі ситуації.

Проте хвилювання не обмежується тільки емоційним впливом у людей; воно також має негативний вплив на щоденне життя, зменшує бажання відвідувати роботу, впливає на стосунки з іншими людьми.

Саме тому команда вчених вирішила дослідити, як хвилювання впливає на ключовий аспект щоденного життя – прийняття рішень – когнітивний процес, що полягає у виборі одного з декількох можливих варіантів.

Хвилювання впливає на клітини, які відповідальні за прийняття рішень

Для проведення дослідження, науковці проаналізували клітини головного мозку, або нейрони, у префронтальній корі головного мозку двох груп щурів, після завершення ними завдання на прийняття рішень, де вони мали зробити вибір, який був найбільш логічний для отримання винагороди.

Префронатальна кора головного мозку – це ділянка головного мозку, яка відіграє ключову роль у гнучкому прийнятті рішень.

Одна група щурів отримувала невелику дозу ліків, що посилювала хвилювання, перед проведенням досліду, в той час як інша група отримувала плацебо інь’єкцію.

Після того як щури з хвилюванням закінчили завдання, дослідники помітили, що гризуни робили значно більше помилок, в порівнянні з контрольною групою, коли процес прийняття рішень включав ігнорування відволікаючої інформації для вибору логічного вирішення.

Дослідники виявили, що ці помилки були спричиненні впливом хвилювання на групу клітин у префронтальній корі головного мозку, яка відповідає за прийняття рішень; хвилювання ускладнило їхню здатність кодувати інформацію.

Дослідники так прокоментували результати своєї роботи:

«Ми мали спрощений підхід для вивчення та лікування хвилювання. Ми прирівняли хвилювання до страху та припустили, що воно залучає цілі схеми взаємодій ділянок головного мозку. Проте це дослідження показало, що хвилювання вимикає клітини головного мозку високоспецифічним методом. »

Дослідники також додали, що краще розуміння того, як хвилювання впливає на прийняття рішень може зрештою призвести до покращення лікування розладів та психіатричних захворювань, які пов’язані з хвилюванням.