Риба та вагітність: вплив ртуті компенсується користю


Риба та вагітність: вплив ртуті компенсується користю

Серед численних позитивних ефектів від впливу риби, вона містить поживні речовини, що важливі для розвитку плоду, саму тому вагітним жінкам рекомендують вживати рибу двічі або тричі на тиждень. Проте існують певні погляди щодо шкідливого впливу ртуті – елементу, які є практично у кожній рибі – які змусили жінок ставитись обережно до вживання риби. Наразі нове дослідження припускає, що негативний вплив від перетравлення невеликих кількостей ртуті компенсується іншими корисними впливами на новонароджених.

Дане дослідження було описане та опубліковане у виданні Neurotoxicology and Teratology.

Згідно з попередніми науковцями, досліджень, що оцінювали вплив невеликих доз ртуті, отриманих від вживання риби, на нервову систему та поведінку, було досить мало.

Саме тому вони розпочали детальне дослідження, в якому взяло участь 344 дітей віком 5 тижнів.

Дослідники виміряли кількість ртуті, яку отримували діти, аналізуючи кров матерів та кров, отриману з пуповини. Дослідники також зібрали інформацію щодо вживання матерями риби та приблизну кількість вжитих поліненасичених жирних кислот, беручи до уваги вид та кількість риби.

Загалом 84% матерів повідомили про вживання риби впродовж вагітності, проте в середньому вони вживали 60 грамів на тиждень.

У 2014 році лікарів переглянули свої рекомендації щодо вживання риби вагітними жінками; вони радять вживати 230-340 грамів риби щотижня, а також вибирати рибу з меншим вмістом ртуті.

До риб з низьким вмістом ртуті належить лосось, креветки, сайда, світлий консервований тунець, тілапія, сом та тріска, а до риби з високим вмістом руті можна віднести малаканту, акулу, рибу-меч та макрель.

Споживання риби протидіє нейротоксичній дії ртуті.

Згідно з Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я, ртуть може мати негативний вплив на нервову, травну та імунну системи, а також погано впливати на легені, нирки, шкіру та очі.

Ртуть також входить до десятки найнебезпечніших хімічних речовин за рейтингом Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я.

Цікавим є те, що новонароджені, чиї матері частіше піддавалась впливу ртуті під час вагітності а також споживали більше риби, виявляли кращу увагу та потребували менше спеціальної уваги від батьків.

Дослідники кажуть, що це можна пояснити позитивним впливом риби.

Незважаючи на те, що пренатальна дія ртуті на дітей була причиною асиметричних рефлексів, після того як дослідники в’язали до уваги споживання риби, вони виявили, що діти матерів, які споживали більше риби, показували кращі результати щодо уваги.

Дослідники прокоментували свої результати:

«Кращі показники функціонування нервової системи, які спостерігались у новонароджених з високими показниками маркерів ртуті, не повинні інтерпретуватись як позитивний вплив цього важкого металу, який є суто нейротоксичним.

Це скоріше є наслідком позитивного впливу поліненасичених жирних кислот, які діти отримували з риби, що й посприяло кращій увазі, пам’яті та іншим апсектам розвитку дітей.»

Більшість людей не рекомендує вживати більше чим 3 порції риби на тиждень

Згідно дослідникам, практично вся риба містить хоча б слідові кількості ртуті, через те, що під час харчування риба поглинає його. Ртуть зазвичай накопичується у певних видах риби, в основному у більших рибах з довшим періодом життя.

Незважаючи на те, що риба приносить користь, багато хто не вживає і рекомендованої кількості риби, яка становить 2 або 3 порції протягом тижня.

Жінкам важливо пам’ятати про те, що риба є джерелом чудових поживних речовин, які принесуть користь розвитку дитині. Матері просто повинні з розумом вибирати рибу для свого харчування.