Хочете бути здоровим – вчіть мови


Хочете бути здоровим – вчіть мови

Знаючи принаймні дві мови, ви захищаєте себе від когнітивних погіршень після інсульту, згідно з новим дослідженням, що було опубліковане у журналі Stroke, який видається Американською Асоціацію Здоров’я Серця.

Кожного року, більше 795,000 людей у США переживають інсульт, що є результатом розриву кровоносної судини у головному мозку (геморагічний інсульт) або ж припиненням постачання головного мозку кров’ю через кров’яний згусток (ішемічний інсульт).

Ефекти від інсульту будуть різними залежно від місця в головному мозку, де він трапився, та того, як сильно була пошкоджена нервова тканина головного мозку; в деяких випадках інсульт викликає параліч, проблеми з мовою, змінами в поведінці та погіршенням когнітивних функцій, таких як втрата пам’яті.

Згідно з науковцями, білінгвізм – вміння спілкуватись декількома мовами – може захистити пацієнтів від погіршення когнітивних функцій, які пов’язані з інсультом.

Для того, щоб отримати ці висновки, дослідники проаналізували дані періоду 2006-2013 років про 608 пацієнтів.

Приблизно половина пацієнтів володіла більше чим однією мовою; команда проаналізувала вплив інсульту на кожному пацієнті.

Білінгвісти після інсульту були більш схильні до нормального когнітивного функціонування, в порівнянні з іншими групами пацієнтами.

Дослідники виявили, що пацієнти, які володіли більш чим однієї мовою, практично вдвічі краще почувались після інсульту; приблизно 40% білінгвістів після інсульту мали нормальний стан когнітивної системи, в порівнянні з тільки 20% пацієнтів, що знали одну мову.

Білінгвісти також показали кращі результати у тестуванні уваги та пам’яті.

Дослідники були здивовані тим, що не було жодних відмінностей у схильності до афазії після інсульту – комунікативний розлад, який характеризується складнощами читання, писання та говоріння.

Дослідники вважають, що це може бути пов’язано з вмінням білінгвістів швидко переключатись з однієї мови на іншу. Коли вони в один момент послаблюють одну мову, вони повинні активувати для спілкування іншу.

З іншого боку, фахівці відзначають, що білінгвісти мають змішаний словниковий запас, що робить важчим для них визначення певних слів. Це може бути поясненням вищезгаданого дивного результату.

Загалом результатом дослідження можна вважати потрібність вивчення другої іноземної мови, адже згідно з результатами від інтелектуальної активності, яка починається в молодому віці чи навіть в середніх роках, ми захищаємо головний мозок від інсульту.