fbpx

Дослідження венозної крові


Стандартні умови: натщесерце, через 8 годин після останнього вживання їжі,  згідно графіку забору біоматеріалу у відділенні МЦ «Пріма МЕД».

В день дослідження допустимо вживання невеликої кількості негазованої води.

За 8 годин до обстеження потрібно виключити прийом будь-яких медикаментів (якщо це не можливо,попередьте про це лабораторію), паління, вживання алкоголю, кави, жирної їжі, надмірні фізичні навантаження, стрес, оскільки ці фактори можуть вплинути на результати лабораторних досліджень. Вживання жирів напередодні дослідження призводить до збільшення їх кількості в сироватці крові у вигляді хільозу, тобто помутніння сироватки, і робить її непридатною для більшості лабораторних досліджень.

Дітей до 5 років, перед здачею крові, бажано поїти кип’яченою водою (порціями до 150-200 мл., протягом 30 хвилин).

Для грудних дітей — перед здачею крові витримати максимально можливу паузу між годуваннями.

Для здачі крові для дослідження ліпідного обміну (ліпідограма, холестерин, ліпопротеїни, тригліцериди) за 1-2 дня дотримуватися дієти, виключити жирну, смажену, гостру, солону їжу, алкоголь, не зловживати вуглеводами.

Особливі умови для окремих досліджень

Для дослідження АКТГ (адренокортикотропного гормону) та кортизолу кров рекомендується здавати до 10:00.

Перед забором крові для дослідження кортизолу, соматотропного гормону, адренокортикотропного гормону потрібно домогтись повного фізичного та емоційного спокою (посидьте в холі впродовж 30 хвилин концентруючись на власному диханні).

Для досліджень репродуктивної панелі жінкам обов’язково слід зазначати день менструального циклу або термін вагітності, щоб урахувати циклічність гормональних коливань.

Для дослідження триптази (алергопанель):

  • для визначення базового рівня триптази дослідження не рекомендується проводити після фізіотерапевтичних процедур, інструментальних досліджень та інших медичних маніпуляцій;
  • для підтвердження/спростування анафілаксії взяття крові слід провести максимально швидко після появи перших патологічних симптомів (рекомендовано через 15-30 хвилин після контакту з алергеном); 
  • для оцінки динаміки зміни рівня триптази дослідження необхідно проводити також через 3 і 24 години після алергічної реакції. При кожному дослідженні слід зазначати, скільки часу пройшло після появи перших алергічних симптомів до моменту взяття крові.