
Коли ви лягаєте спати, маючи стрес, можуть виникнути проблеми зі здоровим нічним сном. Наразі дослідники припускають, що дієтичні пребіотики можуть ефективно боротись з безсонням, спричиненим стресом.
Результати дослідження були опубліковані у виданні Frontiers in Behavioral Neurosciene.
Актуальні рекомендації кажуть про рекомендовані 7-9 годин сну щоночі для дорослих для підтримки здоров’я. Проте приблизно кожен третій не виконує ці рекомендації.
Згідно з Американською Психологічною Асоціацією, стрес може бути ключовим гравцем у втраті сну. Приблизно 47% дорослих у Сполучених Штатах повідомляють про нестачу сну через стрес, та 21% повідомляють про те, що поганий сон ще більше посилює стрес.
Науковці відзначають, що попередні дослідження припустили, що стрес може змінювати кишкову мікрофлору таким чином, що це матиме вплив на циркадні ритми. До цього дослідження не було зрозуміло, чи пребіотики можуть допомогти покращити сон, вплинувши на стрес.
Пробіотики – це частина їжі, що не здатна перетравлюватись – частина цикорію, артишоку, цибулі, цибулі-порей, та інших овочів – проте є паливом для росту бактерій. Дослідники виявили, що коли хороші бактерії перетравлюють дієтичну клітковину, вони виділяють побічні продукти, що можуть впливати на головний мозок.
Більше фаз швидкого сну
Для свого дослідження науковці поділили мишей на дві групи, кожна з яких мала свою дієту протягом 4 тижнів: раціон з пребіотиками та стандартна дієта.
Проаналізувавши фекальні зразки гризунів через 4 тижні, науковці виявили, що гризуни, яких годували пребіотиками мали збільшену кількість корисних бактерій: у тому числі Lactobacillus rhamnosus, яка відома своєю здатністю підтримувати в нормі імунну систему.
Використовуючи електроенцефалографію для вимірювання циклів сну, науковці виявили у мишей, яких годували пребіотиками, більше сну у фазі повільного сну (відновлювальна фазу сну) у порівнянні з гризунами, що входили до контрольної групи.
«Беручи до уваги ті обставини, що достатня кількість повільного сну та корисного харчування можуть впливати на розвиток головного мозку, а проблеми зі сном характерні для раннього періоду життя, можливим є те, що вживання їжі, багатої на пребіотики, у ранньому періоді життя, може допомогти покращити сон, підтримати кишкову мікрофлору та забезпечити оптимальний ста головного мозку та психологічного здоров’я.»
Коли обидві групи мишей піддали впливу стресу ( спричиненого ударом струму у хвіст), дослідники виявили, що група, яка харчувалась пребіотиками мала більше сну у фазі швидких рухів очей (швидкий сон), в порівнянні з контрольною групою. Команда відзначає, що фаза швидкого ну є показником відновлення після стресу.
Крім цього дослідники відзначають, що миші, яких годували пребіотиками, були менш схильні до коливання температур тіла, що можуть бути наслідком зміни кишкової мікрофлори.