Спермограма


Спермограма

Спермограма — це аналіз еякулята (сперма), за допомогою якого встановлюється фертильність чоловіка і виявляються можливі захворювання статевої системи. Цей же аналіз проводиться донорам сперми і тим, хто планує її кріоконсервацію.

Основний складник спермограми — мікроскопічний аналіз еякулята, в ході якого визначаються характеристики клітинних елементів досліджуваного матеріалу, у тому числі: кількість і рухливість сперматозоїдів, кількість, типи лейкоцитів і незрілих клітин, морфологічні характеристики сперматозоїдів та ін. Також фіксуються макроскопічні параметри сперми: її об’єм, колір, в’язкість і час розрідження, рН.

Підготовка до аналізу
Статеве утримання має бути не менше 3, але не більше 5 днів. Протягом тижня перед плануванням обстеження виключити гарячі ванни, відвідування лазні чи сауни, солярію, не користуватись підігрівом сидіння в автомобілі. При підвищенні температури тіла здачу спермограми раціонально відкласти. Обмежити вживання алкоголю, не палити (або зменшити кількість цигарок). Також слід виключити прийом ліків. Якщо відмінити прийом ліків неможливо, необхідно проінформувати про це адміністратора на пункті забору біоматеріалу. Не вживати солених або гострих страв. Не проводити масаж простати. За 3 дні обмежити значні фізичні навантаження. Отримання еякуляту проводиться виключно шляхом мастурбації. Доставити матеріал впродовж 1 год.
Матеріал для аналізу
сперма


Повернутись до списку аналізів