fbpx

Алкоголь вмикає ген, який спричиняє розвиток раку


Алкоголь вмикає ген, який спричиняє розвиток раку

Кожного року десять з тисячі випадків раку молочної залози у США та Європі пов’язані зі вживанням алкоголю, який також пов’язаний зі збільшеним ризиком рецидиву у жінок на ранніх стадіях раку молочної залози. Тепер, нове дослідження надало нові докази, які підтвердили прямий зв’язок між алкоголем, естрогеном та геном, що спричиняє рак.

Дане дослідження було опубліковане у виданні PLOS one.

Згідно з результатами команди, більше чим у 230,000 жінок у США буде діагностовано рак молочної залози цього року; це є найбільш частою причиною смерті від раку серед жінок.

Вживання алкоголю є мінливим фактором ризику для розвитку раку молочної залози, а згідно статистики, приблизно 50% жінок з раком молочної залози, вживали хоча б мінімальні дози алкоголю.

Зі зростаючою популярністю алкоголю, дослідники вирішили з’ясувати вплив алкоголю на фактори росту та сигналінг естрогену, мережу регуляторних генів, які залучені до одужання пацієнтів з раком, а також вплив алкоголю на відповідь до тамоксифену (tamoxifen) та ролі, які відіграють певні гени у розвитку раку молочної залози.

Тамоксифен є медичним препаратом, який використовується для лікування раку молочної залози, який поширився і до інших частин організму.

«Ми хочемо допомогти жінкам, надавши їм достатньо інформації, для можливості збалансувати вживання алкогольних напоїв з мінімальним ризиком для свого здоров’я»

Дослідники також додали, що пацієнти, також можуть врахувати шкідливий вплив вживання алкоголю на ефективність медичних препаратів, та змінити звички та стиль життя відповідним чином.

Алкоголь підсилює дію естрогену на ріст раку молочної залози

Дослідникам вдалось довести, що алкоголь посилює проліферацію клітин, яка регулюється естрогеном.

Якщо говорити детальніше, то дослідники виявили, що алкоголь сприяє експресії канцерогенного гену BRAF – навіть за відсутності естрогену – що проявляє схожий з естрогеном вплив, що власне й збільшує ризик розвитку раку молочної залози.

Науковці так прокоментували дані результати:

«Вживання алкоголю досить поширене серед жінок у США, а також є фактором ризику раку молочної залози. Наше дослідження показало, що алкоголь підсилює дію естрогену щодо стимуляції росту клітин пухлини та послаблює вплив протиракового медикаменту тамоксифену, який мав би заблокувати дію естрогену, проте не здатен нічого зробити, через експресію канцерогенного гену BRAF. »

Дослідники кажуть, що результати їхньої роботи припускають, що вплив алкоголю пов’язаний з механізмами та шляхами розвитку раку, що пролило світло на так звану шкідливий обмін сигналами між алкоголем та канцерогенними генними шляхами та мережами.

Дослідники сподіваються, що їхня робота допоможе покращити попередження розвитку раку, проте дані результати також можуть стосуватись і жінок, які проходять гормональну терапію.

Дослідники також сподіваються, що це та майбутні дослідження нададуть достатньо інформації та мотивації для ведення здорового способу життя, а також допоможуть розвинути хіміопопереджувальні стратегії для зниження частоти захворюваності на рак молочної залози протягом наступних десяти років.