fbpx

Чому потрібно пити багато води?


Чому потрібно пити багато води?

Беручи до уваги той факт, що більше двох третіх нашого організму складається з води, може здатись очевидним потреба споживання води для підтримки нашого здоров’я. Проте нове дослідження вперше виявило, що, збільшивши споживання простої води, ми можемо контролювати нашу вагу та зменшити споживання цурку, натрію та насичених жирів.

Дослідження було опубліковано у виданні Journal of Human Nutririon And Dietetics.

Незважаючи на те, що деякі люди можуть досягати денної потреби, випиваючи просту воду, не потрібно забувати про те, що ми також отримуємо рідину з їжею, наприклад з супами, овочами та фруктами.

Для детальнішого вивчення того, як вживання води може вплинути на параметри здоров’я, дослідники провели аналіз даних 18,300 дорослих, які брали раніше участь в інших дослідженнях раніше.

Факти про користь води


  • Вона захищає спинний мозок
  • Вода підтримує сталою температуру тіла та зволожує і змащує суглоби
  • Вода організму очищується завдяки виділенню сечі, поту та рухів кишечника

Дослідники попросили учасників пригадати, яку їжу та напої вони вживали протягом двох днів, між якими була перерва у 3-10 днів.

Після цього дослідники підрахували кількість звичайної води, яку кожен з учасників експерименту споживав, у відсотковому відношенні до загальної кількості води, яку отримували і з їжі із напоїв.

Незважаючи на те, що чорний чай, трав’яний чай та кава не вважались джерелами простої води, їхній вміст води був врахований при обрахунку загального кількості спожитої води.

Заохочення збільшення кількості води у раціоні – важлива стратегія для підтримки здоров’я

Зазвичай учасники експерименту споживали, в середньому, 4.2 чашки простої води, що складало більше 30% від загальної кількості спожитої води.

Середня кількість калорій для кожного учасника становила 2,157, з них 125 калорій вони отримували з солодких напоїв та 432 калорій з випічки, десертів, та загалом їжі, яка не є поживно необхідною.

Результати дослідження виявили, що учасники експерименту, які збільшили кількість простої води у своєму раціоні на 1-3 чашки, загалом знизили щоденне споживання калорій на 68-205 одиниць, а кількість натрію на 78-235 мг щодня.

Для цілей дослідження було визначено, що простою буде вважатись вода з під крану, куллера, питного фонтану чи пляшки. Подальші результати показали, що люди, які збільшили кількість простої води у раціоні також споживали на 5-18 г менше цурку та на 7-21г менше холестерину.

Дані результати показали доцільність зміни раціону та заміни калорійних солодких напоїв на звичайну воду.

Дослідники також додали, що цей ефект був однаковий для всіх учасників експерименту, незалежно від раси, етносу, освіти, соціального статусу та індексу маси тіла, проте спостерігалась різниця між чоловіками та жінками (у чоловіків спостерігалось яскравіше проявлення), та різними віковими групами.

Дослідники пояснюють, що така різниця може бути зумовлена більшою калорійністю раціону чоловіків та молодших груп учасників експерименту.