Чи безпечні напої без цукру для зубів?


Чи безпечні напої без цукру для зубів?

Обираючи напій, які не містить цукру, ви не приносите корить вашим зубам, як свідчать стоматологи, які попереджують споживачів про шкідливість солодощів та напоїв, незалежно від наявності цукру.

Науковців перевірили 23 різні типи напоїв без цукру – в тому числі безалкогольні та спортивні напої – і дізнались, що ті напої, які містять кислі добавки та ті, які мають низький рН здатні наносити значну шкоду зубній емалі, навіть якщо вони не місять цукор.

У той час як більшість людей ймовірно ознайомлені зі зв’язком між цукром та зубним карієсом, найменш зрозумілим залишається природа зв’язку між кислотністю напою – незалежно від вмісту цукру у ньому – та шкодою, яку цей напій спричиняє емалі зубів.

Цукор пов’язаний із зубним карієсом, оскільки він формує плівки на поверхні зубів, які перетравлюються бактеріями та перетворюються на кислоту. А вже кислота атакує зуби, розчиняючи зовнішній шар зубної емалі. Тому напої, які кислі, незалежно від вмісту цукру, будуть руйнувати зуби.

Лікарів кажуть, що багато людей не знає про те, що зменшення кількості спожитого цукру не зменшить ризик появи карієсу, адже хімічна суміш кислот, що знаходяться у деяких видах їжі та напоях, може спричинити сприятливі умови для ерозії зубної емалі.

Значна втрата зубної емалі

Експерти зі здоров’я зубної порожнини загалом погоджуються, що використання цукрозамінників – в тому числі ксилітолу, сорбітолу та маннітолу – для виготовлення кондитерських виробів та напоїв, допомагає зменшити розвиток карієсу у дітей в індустріалізованих країнах.

Проте щойно опубліковане дослідження свідчить про те, що споживачі повинні знати про те, що продукти без цукру залишаються потенційно небезпечними для зубів, через свій хімічний склад.

У висновках згадується про те, що відбувається розм’якшення зубної емалі та руйнування поверхні, що є наслідком вживання широкого спектру напоїв.

Вони також відзначили те, що напої з цукром та без нього, в тому числі й мінеральні води з ароматизаторами – сприяють значному руйнуванню зубної емалі, без значної різниці між цими двома групами напоїв.

Також 6 з 8 спортивних напоїв, які було протестовано під час дослідження, також сприяли руйнуванню емалі. Два напої, які не мали такого впливу, мали високий вміст Кальцію.

Дослідники додають, що наразі можна зустріти достатньо багато продукції, яка, за словами виробників, безпечна для зубів, проте насправді дійсність не відповідає цим словам.

Тому дослідники рекомендують самостійно перевіряти продукти на вміст кислотних добавок, таких як лимонна кислота та фосфатна кислота, коли ви бажаєте придбати продукти без цукру.

Вони також припускають, що після вживання кислих продуктів, вам в жодному разі не потрібно чистити зуби, оскільки це може стерти верхній розм’якшений шар емалі. Замість цього прополощіть ротову порожнину водою та зачекайте щонайменше годину перед чисткою зубів.