fbpx

Хронічний стрес може призвести до запалення головного мозку та втрати пам’яті


Хронічний стрес може призвести до запалення головного мозку та втрати пам’яті

Люди, які відчувають хронічний стрес через знущання чи важку роботу, мають більший ризик втрати пам’яті, згідно з новим дослідженням, що було опубліковане у виданні The Journal of Neuroscience.

Попередні дослідження пов’язували хронічний стрес з довготривалим тривожним станом. Це ж дослідження спробувало з’ясувати зв’язок між тривалим стресом та втратою короткочасної пам’яті у мишей.

Загалом, дослідники сподіваються, що це дослідження допоможе людям, які живуть у постійних стресових умовах.

Команда дослідників призвичаїла мишей до лабіринту, в якому був один вихід. Після цього мишей піддали впливу регулярних візитів більшої та агресивної миші.

Після багаторазових сутичок, мишам стало важче пригадати місце знаходження виходу з лабіринту, в той час як миші з контрольної групи, які не піддавались впливу стресу, могли успішно вибратись з лабіринту.

Втрата пам’яті пов’язана з імунною відповіддю.

Проблема вирішувалась протягом 28 днів, проте до цього моменту, миші показували ознаки соціального уникнення та значної депресивної поведінки.

Нездатність пригадати інформацію була пов’язана з значними змінами головного мозку. Клітини імунної системи, макрофаги, були виявлені у головному мозку мишей, які відчували стрес, що свідчило про запалення, яке виникло в результаті імунної відповіді на стрес.

Більше того, що стосується гіпокампу, центра пам’яті та емоційних відповідей, то в ньому була виявлено відставання у розвитку нейронів через 10 та навіть 28 днів після закінчення стресового періоду.

Команда зробила висновок про те, що проблеми з короткотривалою пам’яттю були пов’язані із запаленням та імунною системою.

Дослідники кажуть: «Стрес вивільняє клітини імунної системи з кісткового мозку, і ці клітини можуть подорожувати до ділянок головного мозку, які активуються внаслідок дії стресу.»

Науковці сподіваються, що краще розуміння стресу та проблем настрою допоможе розробити нові стратегії для лікування тих, чиє щоденне життя включає тривогу, депресію та інші проблеми, такі як посттравматичний стресовий розлад.

Дослідники кажуть:

«Вплив на пам’ять та підтвердження того, що запалення в головному мозку спричинене імунною системою є важливими знахідками цієї роботи. Можливо у майбутньому ми визначимо цілі, на які ми зможемо впливати фармакологічно .»