Кава зменшує смертність


Кава зменшує смертність

Зважаючи на те, що більше половини американців щоденно вживають каву, не викликає подиву, що вчені зацікавлені тим, як впливає цей напій на здоров’я. Наразі нове дослідження додало до масиву доказів, який і так зростає дуже швидко, факти про те, що кава корисна для нас: споживання до 5 філіжанок кави щодня може зменшити ризик ранньої смертності, навіть у тих, хто споживає каву без кофеїну.

Дослідження, що було опубліковане у виданні American Journal of Epidemiology, є найновішим з числа досліджень , які вивчали вплив кави на організм.

Раніше вже повідомлялось про те, що науковці довідались про зменшення ризику появи меланоми на 20%, завдяки вживанню 4 чашок кави щодня.

У той час як це дослідження не знайшло ніякого зв’язку між вживанням кави та смертністю від раку, воно виявило той факт, що регулярне вживання кави може зменшити ризик смерті від групи факторів, в тому числі захворювань серця та діабету.

Факти про каву


  • Американці вживають, в середньому, 3.1 чашки кави щодня
  • Приблизно 65% американців смакують кавою за сніданком
  • Приблизно $40 мільярдів витрачається на каву щороку у США

Для проведення дослідження команда проаналізувала власні відгуки щодо звички вживати каву від 90,317 дорослих, які також брали участь у скринінгу раку у період з 1998 по 2001 роки. Учасники не мали онкологічних та серцево-судинних захворювань на момент старту дослідження.

Нижчий ризик смерті для людей, що вживають 4-5 чашок кави щодня

Впродовж 10 років після початку дослідження трапилось 8,718 смертей.

Порівнюючи з особами, що не вживали кави, ті, хто споживав від 4 до 5 чашок на день, мали менший ризик померти від різних чинників, в тому числі діабеті, захворювань серця, грипу та самогубства.

Ті учасники дослідження, що вживали 3 чашки кави щодня мали менший ризик смерті, так само як і ті, хто був прихильником кави без кофеїну, або ж полюбляли кавові добавки.

Крім цього, дослідники виявили, що вживання більше 5 чашок кави – еквівалент 400 мг кофеїну – не було пов’язане з будь-якими довготривалими загрозами здоров’ю.

В той час, як попередні дослідження пов’язували вживання кави з нижчим ризиком появи певних типів раку, таких як рак печінки, це дослідження не виявило жодного зв’язку між споживанням кави та смертністю від раку загалом. За свідченнями лікарів, це може бути зумовлено здатністю кави зменшувати ризик тільки для певних типів раку, проте не для інших.

Результати дослідження також пройшли певну обробку з урахуванням деяких факторів, що мають значний вплив, в тому числі паління, вживання алкоголю та дієта.

Лікарі ще не можуть точно пояснити, як саме вживання кави зменшує ризик смерті, проте вони роблять припущення, що вона може впливати на запалення, роботу легень, чутливість до інсуліну та депресію.