Як 3D відеоігри можуть покращити пам’ять?


Як 3D відеоігри можуть покращити пам’ять?

Хороші новини для всіх любителів відеоігор: нове дослідження виявило, що 3D відеоігри можуть покращити пам’ять, що відкриває новий шлях для збереження когнітивних функцій під час старіння.

Зазвичай відеоігри не розглядають в контексті користі, що ми можемо отримати для нашого здоров’я; попередні дослідження наголосили на тому, що відеоігри спонукають розвиток сидячої поведінки, а жорстокі відеоігри пов’язують з агресивною поведінкою та послабленням самоконтролю.

Проте останнім часом вчені знаходять все більше й більше проявів позитивного впливу відеоігор на здоров’я. Раніше цього року вже повідомлялось, що звичайний Тетріс може зменшувати нестриманість, в той час як ігри з сюжетом можуть допомагати дітям з аутизмом.

Тепер дослідники з Каліфорнії стверджують, що користь від відеоігор ще більша, адже вони, можливо, здатні допомогти людям з слабоумством та іншими розладами, що пов’язані з втратою пам’яті.

Дослідження були опубліковані у виданні The Journal of Neuroscince.

3D відеоігри покращували пам’ять на 12%.

Дослідники попросили певну кількість студентів, які зазвичай не грають в ігри, грати одну або дві ігри протягом 30 хвилин щодня 2 тижні поспіль – або ж 2D гру ”Angry Birds”, або ж 3D гру “Super Mario 3D world”.

Студенти взяли участь в оцінювання пам’яті за допомогою тестів перед та після досліджень. Серед тестів були завдання щодо перегляду об’єктів щоденного вжитку. Їм показували зображення з тими самим об’єктами, новими об’єктами та об’єктами, які трішки відрізнялись від початкового зображення. Учасникам потрібно було правильно поділити на категорії всі об’єкти.

Для таких завдань зазвичай залучається гіпокамп – відділ головного мозку, що залучений до запам’ятовування та навчання – який, як було показано у попередніх дослідженнях, втрачає свої можливості з віком.

У порівнянні зі студентами, які грали в 2D ігри протягом двох тижнів, ті студенти, що грали у 3D ігри покращили свою пам’ять на 12%.

Для того, щоб зрозуміти наскільки це значна цифра, науковці розповіли, що у віці 45-70 років пам’ять зазвичай погіршується на 12%. Тобто 3D відеоігри можуть допомогти підтримати когнітивні функції під час старіння.

Але чому покращення пам’яті стимулюють тільки 3D відеоігри?

3D відеоігри можуть підсилювати ріст нейронів та сигналінг у гіпокампі.

Попередні дослідження показали, що гризуни, як освоюють нове середовище, демонструють підвищений ріст та передачу електричних імпульсів у гіпокампі; команда відзначає, що існує певна схожість між тим, як гризуни освоюють нове середовище та тим, як студенти грають у 3D відеоігри.

Дослідники пояснюють, що 3D ігри містять більше просторової інформації чим 2D, що дає гравцям більше інформації для освоєння. Крім цього, 3D ігри є значно складнішими, що означає, що гравцю потрібно засвоїти більше інформації.

Вчені також додають, що ігри активують когнітивні процеси, в тому числі візуальні, процеси уваги, мотиваційні та емоційні, так само як критичне мислення, вміння вирішувати проблеми та стимулює роботу пам’яті.