Короткі інтенсивні тренування проти серцевих захворювань


Короткі інтенсивні тренування проти серцевих захворювань

Підлітки, що виконували 10-хвилинні вправи високої інтенсивності тричі на тиждень можуть значно знизити ризик розвитку серцевих захворювань.

Навіть частково здорові підлітки показали значні покращення у маркерах, що є показниками здоров’я серцево-судинної системи, згідно з дослідженням University of Exeter. Наразі підліткам рекомендують виконувати вправи щонайменше 60 хвилин щодня для попередження розвитку майбутніх захворювань, проте згідно з британським дослідженням менше 30% хлопців та 20% дівчат виконують дані нормі. Більше того, користь від збільшення рівнів фізичної активності у цій віковій групі відсутня. Саме тому важливо зрозуміти, як коротша тривалість тренувань можу впливати на майбутнє здоров’я.

Команда дослідників пер цим показала, що високо інтенсивні інтервальні тренування можуть забезпечити більшою користю та бути більш цікавою в порівнянні з помірною активністю для підлітків. Наразі дослідники продемонстрували, що виконання 10-хвилинних високо інтенсивних інтервальних тренувань тричі на тиждень може покращити важливі маркери серцево-судинних захворювань, навіть у частково здорових підлітків. Це означає, що підлітки можуть значно зменшити загрозу своєму здоров’ю за допомогою вправ високої інтенсивності, що складається з трьох блоків по півгодини кожного тижня, включаючи час для відпочинку.

Команда попросила 6 дівчат та 7 хлопців віком від 13 до 14 років для проведення 6 високоінтенсивних тренувань протягом двох тижнів. Вони проводили 1 хвилину на велотренажері у високому темпі з перервою у 75 секунд між вправами. Вони почали з 8 підходів та підняли темп до 10 підходів наприкінці другого тижня.

Результати показали, що тренування покращило функціонування кров’яних судин та здатності головного мозку контролювати серцебиття. Обидва виміряні показники вважаються важливими маркерами серцево-судинного здоров’я. Цікаво, що ці покращення відбулись без будь-яких змін традиційних показників здоров’я, таких як кров’яний тиск та рівень цукру.

Дослідники стверджують, що рівень активності значно зменшується у підлітковому віці, тому спроби підвищити її до одної години на день виявились невдалими. Це дослідження виявило, що підтримуючи інтенсивність тренувань на високому рівні, досягти хороших результатів можна, скоротивши тривалість тренувань до 8-10 хвилин на день.

Лікарі вважать, що зможуть досягти більшого успіху у зацікавлені підлітків, присвячуючи менше часу на покращення їхнього здоров’я завдяки виконанню високо інтенсивних тренувань. Це досить важлива знахідка, проте необхідний час для зміні існуючих рекомендацій. Наступним кроком для підтвердження результатів, буде оцінювання впливу тренувань для більшої кількості людей, особливо груп людей, що є на межі ризику розвитку серцево-судинних захворювань, а також перевірка впливу триваліших високо інтенсивних тренувань.

Дослідники вважають, що короткі високо інтенсивні тренування більш винагородливі та більш веселі, оскільки вони наче кидають виклик.