
Прогавини у вакцинації від кору сталять одну дитину з восьми під ризик захворювання на висококонтагіозні захворювання, згідно з аналізом національного охоплення вакцинації, що був представлений на IDWeek. Кір може призвести до пневмонії, енцефаліту, госпіталізації і навіть до смерті.
Ті люди, що не провакцинувались або ж недовакцинувались є дуже вразливими, адже кір є всиококонтагіозною хворобою, що передається через прямий контакт та повітряно-крапельний шляхом через повітря. Кір є однією з найбільш контагіозних захворювань, що можна попередити вакцинацією. Тобто для найбільш ефективного запобігання передачі цього захворювання необхідно підтримувати високий рівень імунізованості.
Згідно з даними дослідження приблизно 9 мільйонів дітей вразливі до кору, в першу чергу через те, що вони не отримали вакцини від кору, паротиту та краснухи (MMP – measles, mumps, rubella vaccine), або ж отимали тільки одну з двох рекомендованих доз. Деякі діти вразливі, тому зо вони не можуть отримати вакцину через медичні причини, або ж вони недостатньо дорослі для вакцинації. Інші ж не вакцинуються через те, що їхні батьки відкладають вакцинацію або ж взагалі відмовляються від неї через релігійні чи особисті переконання.
Згідно з результатами досліджень наразі кількість дітей, що мають імунітет до кору – від 92 до 94 %. Нижче цього рівня виникає ймовірність появи поширених епідемій. Наразі кір не є розповсюдженим захворюванням завдяки масовому імунітету, що означає, що більшість людей все-таки провакцинувалось, а кількість вразливих до кору людей є невеликою, що допомагає тим людям, які не мають змоги провакцинуватись уникати впливу цього вірусу.
Дослідники також дізнались, що приблизно кожна четверта дитина віком до трьох років є на межі ризику, та приблизно 5% 17-річних підлітків не отримували жодних доз вакцини.
Незважаючи на те, що в США вдалось ліквідувати передачу кору ще 15 років тому завдяки ефективності вакцини ММР та підняти загальні показники вакцинації, це дослідження показує, що ще рано розслаблятись. Поки спостерігається високий показник імунізованих людей у популяції, передача вірусу попереджається, проте як тільки вірус потрапить у сприятливе середовище, можлива поява масштабних вогнищ захворювання. Це трапиться через те, що є кластери невакцинованих дітей, що дозволить вірусу передаватись до схожих угруповань і спричиняти масові захворювання.
Всі діти повинні отримувати дві дози вакцини, що містять вірус кору, у рекомендованому віці. Дослідники вважають, що найбільше занепокоєння викликають діти, що не отримали вакцини взагалі через будь-які причини: недоступності вакцини, незнання потреби вакцинування чи через негативне ставлення до вакцинації. На додаток, вчені пропонують лікарям переконувати тих, хто отримав тільки одну дозу вакцини, отримати і наступну у відповідному віці.
ММР вакцинування проводиться протягом двох етапів: першого у віці 12-15 місяців, та другого від 4 до 6 років. Дітям рекомендується пройти ММР вакцинування до школи, проте деякі не можуть цього зробити через імунний розлад чи рак. Крім того, багато штатів роблять винятки для релігійних та особистих переконань (тільки три штати не підтримують немедичні виключення).
Вчені знають, що деякі батьки мають сумніви щодо доцільності вакцинування та можуть через це уникати або ж відкладати вакцинування, або ж слідувати альтернативному графіку вакцинування. Насправді вакцина є безпечною, в той час як уникнення вакцинації є досить ризикованою справою, що залишає їхніх дітей та інших вразливими до серйозних захворювань та може викликати велику кількість ускладнень. Наразі, ці діти є захищеними, через високий відсоток вакцинації населення, проте ця ситуація може змінитись при збільшенні відмов від вакцинації.