Ліки проти раку вже близько?


Ліки проти раку вже близько?

Кожного року більше половини мільйона життів забирає рак у США, залишаючись на другому місці за смертністю. Можна з впевненістю сказати, що рак залишив відбиток на житті кожного, особисто або ж через родичів чи близьких. Саме через це, лікування раку залишається найбільш пріоритетною сферою дослідження, а дослідники наразі підійшли ще ближче до вирішення цієї проблеми.

Це дослідження сфокусувало свою увагу на Т-клітинах, які є типом лімфоцитів, що відповідальні за певні імунні відповіді, в тому числі й знищення чужорідних речовин.

Вчені пояснюють, що Т-клітини забезпечують довготривалу імунну пам’ять, яка захищає організм від повторного розвитку захворювань та рецидивів. Хронічні захворювання – такі як рак – Т клітини не здатні зупинити.

У нещодавніх дослідженнях, де Т-клітини були пересаджені, захисні реакції Т-клітин були відновленні, що дало надію на лікування раку.

На щорічній зустрічі у США було повідомлено про успіхи у клінічних випробуваннях пересадження Т клітин, де пацієнти отримують так-звані клітини-кіллери та таргетні молекули захворювань.

Дослідники розробили метод швидкого виділення потрібних Т клітин для використання їх з медичними цілями. Також дослідники зацікавлені в Т клітинах імунної системи, що відповідають за імунну пам’ять, адже вони можуть бути пересаджені та здатні зберігати інформацію досить довго.

Такі клітини також можуть бути генетично сконструйовані з необхідними рецепторами, які так само добре будуть виконувати свою роль.

Непогані результати клінічних випробувань

Наразі існує своєрідна боротьба наукової спільноти, так само як і зростаючий промисловий інтерес. Проте існує декілька перепон на шляху впровадження цього методу до загальних лікувальних терапій. Знаходження або ж розробка Т клітин, які будуть достатньо ефективні, для кожного індивідуального пацієнта, є складним завданням. Більше того потрібно максимально зменшити ймовірність появи побічних ефектів.

Проте вже перші клінічні випробування з використанням розроблених Т клітин, що мали «химерні антигенні рецептори», які впізнавали антиген, принесли хороші результати, в тому числі спостерігалась і повна ремісія на кінцевих стадіях раку, який поширювався кров’ю.

Дослідники також повідомили про те, що непогані результати були отримані і в боротьбі з хронічними інфекціями.

Підхід повинен бути повторювальним, проте індивідуальним

Іншим напрямом досліджень є тестування безпечності такого механізму на моделях тварин.

Дослідники пояснюють, що вони розмістили маркер у Т клітинах, що дозволило зв’язуватись антитілам тільки з тими клітинами, які були необхідні для лікування. Коли антитіло зв’язується з клітиною, спрацьовує інший імунний механізм, що призводить до знищення клітини.

Зрештою дослідники планують впевнитись в тому, що продукти клітин є дослідженими та безпечними, що дозволить використовувати цей підхід для різних пацієнтів на індивідуалізованому рівні.

Дослідники кажуть, що чим більше будуть вивчені клітинні продукти, тим більш прогнозованим стане лікування пацієнтів за цією методикою. Беручи до уваги той факт, що 1,600 американців помирає щодня від раку, дане дослідження є дуже важливим.