Лінь може зменшити мозок


Лінь може зменшити мозок

Дослідження, що було проведене у Бостонському Університеті Медицини, показало зв’язок між рівнем фізичної активності у середньому віці та об’ємом головного мозку у пізнішому житті. Ті, хто менше уваги приділяли фітнесу, мали менший головний мозок через 20 років.

Підтримувати свій організм у хорошій фізичній формі інколи важко, проте всі знають, що потрібно прагнути досягнути хорошого результату.

Позитивний вплив фітнесу добре відомий і фізіологія, яка лежить в основі цього механізму, у більшій мірі досліджена.

Залишаючись активним, ви можете позбутись від багатьох захворювань, в тому числі хвороб серця, діабету, надлишкової ваги, високого кров’яного тиску та інсульту.

Крім цього, фітнес підтримує здоровий рівень холестерину, покращує якість сну та допомагає попередити розвиток деяких типів раку. Це дійсно подарунок, який варто не проґавити.

Нове дослідження, що було опубліковане у виданні Neurology, додало ще декілька доказів того, що існує ще один аспект користі фітнесу – він допомагає зберігати розмір головного мозку у старшому віці.

Дослідження використало дані про 1,583 пацієнтів, середній вік яких становив 40 років, та які не мали психічних розладів чи захворювань серця; для оцінювання їхньої тренованості, були проведені тести на біговій доріжці.

Через 20 років, ті самі люди були знову залучення до експерименту, проте тепер окрім бігової доріжки вони також пройшли обстеження на МРТ. Тренованість учасників оцінювалась часом, за який серце збільшувало інтенсивність скорочувань до певної межі.

Менше спорту – менший мозок

Команда дослідників виявила, що за зменшення тренованості на 8 умовних одиниць, об’єм головного мозку зменшувався еквівалентно до двох додаткових років старіння. Коли з дослідження було вилучено пацієнтів із захворюваннями серця та тими, хто приймав бета-блокатори, таке ж зменшення у фітнесі означало один додатковий рік старіння.

Що кажуть самі дослідники:

Ми знайшли пряму залежність у нашому дослідженні, між заняттям спортом та об’ємом головного мозку через 10 років, що свідчить про прискорення старіння головного мозку.”

Наступним питанням звичайно є механізм, завдяки якому спорт впливає на об’єм головного мозку. Деякі дослідники вважають так:

“З інших досліджень нам відомо, що тренувальні програми, які покращують тренованість організму, можуть збільшувати приток крові та кисню до головного мозку, а також підвищувати нейропластичність за невеликий проміжок часу.

Звичайно у пізнішому житті, ці механізми можуть вплинути на старіння головного мозку та попередити когнітивні проблеми у старшому віці.”

Спорт та старіння головного мозку

Незважаючи на те, що дане дослідження показало вплив фітнесу у середньому віці на розмір головного мозку у старшому віці, інші дослідження повідомили про те, що ніколи не пізно для вашого мозку отримати користь від занять спортом.

Невелике дослідження, що було опубліковане у 2006 році, було проведене за участю літніх людей, віком від 60 до 79 років. Протягом 6 місяців науковців вивчали вплив аеробних вправ на розмір головного мозку. Дослідники виявили, що в порівнянні з контрольною групою, яка розбила тільки вправи на розтягування, збільшився об’єм як сірої, так і білої речовини у головному мозку.