Шоколад під час вагітності сприятиме росту та розвитку плоду


Шоколад під час вагітності сприятиме росту та розвитку плоду

Хороші новини для майбутніх матерів: споживання 30г шоколаду кожного дня під час вагітності, плід отримає значну користь щодо росту та розвитку. Саме таким був висновок нещодавнього дослідження, що було представлене на щорічній події Pregnancy Meeting, що проходила у Атланті.

Результати цього дослідження мали позитивні відгуки у майбутніх матерів, адже існує великий перелік продуктів харчування, які рекомендується уникати під час вагітності.

У той час як шоколад, на щастя, не входить до цього переліку, матерям не рекомендуються надмірне споживання цієї смачної спокуси, через вміст жирів, цукру та кофеїну.

Проте перелік корисних властивостей шоколаду, які можна отримати від помірного споживання, є також значним. Шоколад містить флаваноли – тип флаваноїдів, який пов’язують зі зменшенням ризику серцево-судинних проблем та нижчим рівнем холестерину; чим темніший шоколад, тим більше флаванолів він містить.

Попередні дослідження також запропонували ідею, згідно з якою, помірне споживання шоколаду під час вагітності може знизити ризик еклампсії – стану, при якому кров’яне постачання плоду погіршене, через високий тиск крові матері.

Науковці кажуть, що результати дослідження, яке оцінювало зв’язок між вживанням шоколаду під час вагітності та еклампсією були доволі суперечливі, що й підштовхнуло їх до цієї роботи.

Шоколад з високим та низьким вмістом флаванолів позитивно впливали на розвиток плоду

Дослідники залучили до експерименту 129 майбутніх матерів, які були на 11-14 тижні вагітності.

У всіх жінок був виміряний пульсуючий Допплерівський індекс маткових артерій на початку дослідження. Пульсуючий Допплерівський індекс маткових артерій характеризує притік крові до матки, плаценти та плоду, та є індикатором ризику еклампсії, гіпертензії та інших можливих наслідків вагітності.

Майбутніх матерів випадковим чином розділили на групи, які споживали 30 г шоколаду щодня протягом 12 тижнів, з тією лиш відмінністю, що в одній групі шоколад був з високим вмістом флаванолів, а в іншій – з низьким вмістом. Наприкінці дослідження був знову виміряний пульсуючий Допплерівський індекс маткових артерій,а матері були під пильним наглядом дослідників аж до самих пологів.

Команда виявила, що не було жодних відмінностей стосовно еклампсії, гіпертензії, плацентарної ваги та ваги при народженні, між двома дослідними групами.

Проте дослідники помітили значне покращення щодо пульсуючого Допплерівського індексу в обох групах і зробили висновок про те, що шоколад, незалежно від вмісту флаванолів, сприяє росту та розвитку плоду.

Дослідники також кажуть:

«Ми не можемо спекулювати на тему впливу шоколаду на еклампсію з огляду на наші дані, адже у нашому експерименті не було групи жінок, які б не вживали шоколад.

Проте, попередні епідеміологічні дослідження дають ґрунтовні докази того, що вживання темного шоколаду може покращити функціонування плаценти та зменшити еклампсію.»