Шоколад може покращити ваші розумові здібності


Шоколад може покращити ваші розумові здібності

Якщо ви шукаєте виправдання для того, щоб з’їсти ще одну плиточку шоколаду – довго шукати не знадобиться. Нове дослідження стверджує, що вживання шоколаду принаймні один раз на тиждень, може покращити розумові здібності.

Дослідники опублікували свою роботу у виданні Appetite.

Поки шоколад залишається такою ж бажаною втіхою, дослідження знаходять все більше й більше причин регулярного вживання шоколаду.

Раніше вже повідомлялось про користь від щоденного вживання шоколаду під час вагітності, що може добре вплинути на ріст та розвиток плоду, в той час як ще давніші дослідження стверджували про те, що щоденне вживання шоколаду можу знижувати ризик розвитку інсульту та захворювань серця.

Проте яким чином шоколад може вплинути на когнітивну функцію головного мозку?

Саме це й вирішили з’ясувати науковці, відзначаючи те, що інформації у цій галузі було обмаль. Як кажуть дослідники, було досить мало відомо про зв’язок між вживанням шоколаду та когнітивною функцією чи здоров’ям головного мозку. Всі дослідження, що були проведені до цього часу, фокусувались саме на впливі шоколаду чи продуктів з какао на головний мозок – тобто вживання плитки шоколаду/какао та безпосередньої оцінки продуктивності. Цього разу дослідники захотіли оцінити регулярне або нормальне вживання шоколаду, а саме його вплив на когнітивну продуктивність.

Дослідники проаналізували дані щодо 968 людей віком від 23 до 98 років, які не мали психічних розладів.

Команда проаналізувала кількість спожитого шоколаду кожного з учасників за останні 30 років. Інформація була взята із опитувань, які проходили учасники експерименту. У цих опитуваннях учасники експерименту повинні були вказати, як часто вони споживають шоколад: ніколи, рідко, раз на тиждень, 2 або 4 рази на тиждень, 5 чи 6 разів на тиждень або ж кожного дня.

Когнітивна продуктивність учасників експерименту була оцінена завдяки серії завдань, які перевіряли візуально-просторову пам’ять (можливість розуміти та запам’ятовувати просторові зв’язки між об’єктами), робочу пам’ять (здатність опрацьовувати нову та існуючу інформацію), вербальну пам’ять (здатність пам’ятати слова та інші фактори пов’язані з мовою) та сканування і трекінг ( здатність фокусуватись на певних об’єктах).

Дослідники виявили, що пацієнти, які споживали шоколад принаймні раз на тиждень, показали кращу розумову продуктивність на всіх видах тестів, в порівнянні з тими, хто шоколад споживав рідко, або ж взагалі не споживав його.

Після врахування інших факторів, які могли вплинути на результати дослідження, такі як стать, вік, освіта, тиск крові, рівень холестерину, рівень глюкози, вживання алкоголю та загальна кількість калорій – висновки дослідників не змінились, за винятком робочої пам’яті.

Користь не обмежується чорним шоколадом

Дослідники не були здивовані результатами, пояснюючи це тим, що какао містить флаваноли, які покращують притік крові до головного мозку, а також шоколад містить невеликі кількості кофеїну, що може покращувати реакцію.

У той час, як більшість попередніх досліджень оцінювала користь для здоров’я від шоколаду, беручи до уваги тільки чорний шоколад, через високий вміст флаванолів, дослідники відзначили, що у своєму досліджені вони включили учасників, які вживали як чорний шоколад, так і білий та молочний шоколад. Тобто користь від вживання шоколаду не обмежувалась тільки чорним шоколадом.

Важливо також відмітити й те, що шоколад містить велику кількість жирів та цукру, що може призвести до появи надлишкової ваги, при вживанні шоколаду понад норму; що у свою чергу збільшує ризик захворювань серця, діабету та появи інших станів.

Узагальнюючи результати свого дослідження, науковці сказали, що вживання невеликих кількостей шоколаду один чи два рази на тиждень може відповідати здоровій збалансовані дієті.