Шизофренія починається ще в утробі матері


Шизофренія починається ще в утробі матері

Дослідники стали ще на крок ближче до визначення причини шизофренії, після виявлення ненормального генетичного процесу, пов’язаного з цим захворюванням, в шийці матки.

Перетворивши клітини шкіри пацієнтів з шизофренією на нейрональні клітини-попередники – клітини з яких починають розвиватись нейрони – дослідники виявили ненормальний генний шлях, що називається ядерний FGFR1 (nFGFR), що порушує розвиток головного мозку.

Науковці кажуть, що їхня знахідка допоможе наблизитись до розробки засобів лікування, що попередять розвиток шизофренії ще у матці.

Дослідники нещодавно опублікували свої результати у виданні Schizophrenia Research.

Згідно з Національним Інститутом Психічного Здоров’я, приблизно 1.1% дорослих у Сполучених Штатах мають шизофренію – психічний розлад, що характеризується галюцинаціями, мареннями та дивними думками.

Поки точні причини шизофренії ще не встановлені, науковці, знаючи, що дане захворювання має родинний характер, зробили висновок про його спадкове походження. Більше того, все більше досліджень відкривають генетичні мутації, що пов’язані зі збільшеним ризиком розвитку шизофренії.

Для свого дослідження науковці детально вивчили генетичні процеси, що відбувають у матці, та можуть вплинути на розвиток шизофренії.

Порушення регуляції nFGFR впливає на розвиток головного мозку

Для отримання таких результатів дослідники зібрали зразки шкіри у 4 дорослих з шизофренією та 4 дорослих без розладів психіки.

Клітини шкіри були перепрограмовані на плюрипотентні стовбурові клітини, які диференціювались у клітини-попередники нейронів. Це дозволило команді науковців оцінити процеси що відбуваються під час раннього розвитку головного мозку у людей з шизофренією.

Дослідники виділили проблемний шлях nFGFR, що впливає та змінює численні гени, які пов’язані з шизофренією. Команда науковців пояснює, що мутація навіть одного з цих генів може мати вплив на розвиток головного мозку.

Згідно з авторами, це дослідження надає докази концепції, згідно з якою шизофренія може бути спричинена порушенням у регуляції генетичних шляхів, що впливають на розвиток головного мозку ще перед народженням.

«Протягом останніх десяти років, генетичні дослідження у галузі шизофренії супроводжувались виявленням великої кількості мутацій у пацієнтів з захворюванням. Ми вперше показали, що дійсно, при шизофренії неправильно функціонує цілий генетичний шлях.»

Більше того команда стверджує, що ці результати відкривають двері для нових засобів лікування. Для прикладу, ліки, що можна використовувати вагітним матерям, чиї діти мають високий ризик розвитку шизофренії, що попередить процес, пов’язаний з порушенням регуляції генів у зародку.

У майбутніх дослідженнях дослідники планують вирощувати міні-мозок, використовуючи методику схожу на використану у цьому дослідженні, з метою глибшого розуміння порушення регуляції шляху nFGFR та його впливу на ранній розвиток головного мозку, а також надати модель для випробовування можливих способів лікування.