Вплив антиоксидантів на меланому


Вплив антиоксидантів на меланому

Нове дослідження Академії Sahlgrenskа виявило, що антиоксиданти можуть удвічі підняти швидкість метастазів меланоми у миші. Результати доповнили попереднє дослідження про те, що антиоксиданти прискорюють прогресію раку легень. Згідно з дослідженнями, люди з підвищеним ризиком розвитку хвороби повинні уникати споживанні їжі з високим вмістом антиоксидантів.

Дослідники показали в грудні 2014 року, що антиоксиданти погіршують та ускладнюють розвиток раку легень. У мишей, яким давали антиоксиданти, розвивались додаткові, більш агресивні пухлини. Експерименти на легенях людини підтвердили попередні результати. Маючи досить сильні докази того, що вільні радикали спричиняють рак, науковці відразу прийшли до висновку, що антиоксиданти, які нейтралізують їх, допоможуть захистити людину від розвитку цих захворювань. Їх можна знайти у багатьох харчових добавках, які рекламують як протионкогенні засоби. Через те, що дослідження раку легень викликало розкол у колективній думці, воно притягнуло масу уваги.

Подвоєння темпу

Наступні дослідження виявили, що антиоксиданти подвоюють темпи розвитку метастазів у злоякісній меланомі, найбільш небезпечному типі раку шкіри. Дослідження було опубліковано 7 жовтня у виданні Science Translational Medicine. На противагу дослідженням раку легень, первинна меланома не була уражена. Проте антиоксиданти підсилювали здатність клітин пухлини метастазувати, що є набагато серйознішою проблемо, адже метастази є причиною смерті у випадку меланоми. Первинна пухлина є безпечною, оскільки у більшості випадків просто видаляється.

Підтвердження результатів.

Експерименти на культурах клітинах, що були отримані від пацієнтів зі злоякісною меланомою, підтвердили результати. Дослідники продемонстрували, що сприяли прогресії раку принаймні двома різними шляхами. Загальний висновок різних досліджень є наступним: антиоксиданти захищають здорові клітини від вільних радикалів, які можуть перетворити їх в онкогенні, проте також захищають пухлини, як тільки вони з’являються.

Уникайте добавок

Вживання харчових добавок, що містять антиоксиданти, може ненароком погіршити прогресію невеликих пухлин або ж передзлоякісних утворень, що важко виявити в обох випадках. Попередні дослідження також показали, що пацієнти з раковими захворюваннями схильні приймати антиоксидантні добавки. Теперішнє дослідження в поєднанні з інформацією від багатьох клінічних досліджень з антиоксидантними, пропонує уникати вживання добавок, що містять антиоксиданти.

Висока частка смертності

Один з найбільш швидкопоширьованих типів раку у світі, злоякісна меланома має високий рівень смертності – що є однією з причин, через яку дослідники хотіли доповнити дослідження про рак легень. Визначивши фактори, які впливають на прогресію злоякісною меланоми є важливим завданням.

Лосьйони наступні

Роль антиоксидантів і є особливо важливою у випадку меланоми, не тільки тому що клітини меланоми чутливі до вільних радикалів, але й тому що ці клітини можуть піддаватись впливу антиоксидантів, які потрапляють до організму не через раціон. Лосьйони для засмаги інколи місять бета каротин або ж вітамін Е, обидва з яких потенційно можуть уражати злоякісні клітини меланоми тим самим шляхом, що й антиоксиданти з харчових добавок.