Вплив фруктів та овочів на психічне здоров’я


Вплив фруктів та овочів на психічне здоров’я

Фрукти та овочі складають основу здорового раціону, проте користь від їхнього споживання не обмежується фізичним здоров’ям. Нове дослідження виявило, що збільшення кількості фруктів та овочів у раціоні може покращити психічний добробут вже за 2 тижні.

Науковці з Нової Зеландії виявили, що дорослі, які споживали додаткові фрукти та овочі протягом 14 днів відчували підсилення мотивації та життєрадісності. Дослідники нещодавно опублікували свої результати у виданні PLOS One.

Згідно з Департаментом Сільського Господарства США, дорослі повинні споживати дві склянки фруктів та дві-три склянки овочів щодня.

Одна склянка фруктів еквівалента половині грейпфруту або великому апельсину, а одна склянка овочів приблизно дорівнює однову великому перцю чи великій печеній солодкій картоплині.

Як складові здорової дієти, фрукти та овочі можуть допомогти зменшити ризик ожиріння, другого типу діабету, захворювань серця, інсульту та деяких типів раку.

Протягом останніх років дослідження також припустили, що фрукти та овочі можуть покращити психічне здоров’я. Тому й було прийняте рішення розпочати вивчати цей зв’язок детальніше.

Підвищення мотивації, життєрадісності завдяки збільшенню кількості фруктів та овочів

Дослідники залучили  171 студента віком від 18 до 25 років для свого дослідження і поділили їх на дві групи.

Одна група продовжила нормально харчуватись, а іншій групі додали два додаткові прийоми свіжих фруктів та овочів ( у тому числі моркви, ківі, яблук та апельсини) щодня, у той час як іншій групі видали оплачені ваучери на фрукти та овочі та надсилали нагадування про споживання фруктів та овочів.

На початку дослідження кожен учасник пройшов індивідуальне оцінювання настрою, життєрадісності, мотивації, симптомів депресії та тривоги, та інших визначників психічного здоров’я.

Дослідники виявили, що учасники експерименту, яким персонально надавали додаткові фрукти та овочі протягом двох тижнів, споживаючи приблизно 3,7 порції щодня, відчували значні покращення стосовно психічного здоров’я. Особливо це стосувалось життєрадісності, мотивації.

Інша група не проявила жодних покращень стосовно психічного здоров’я протягом двох тижнів.

Більше того, не було жодних покращень стосовно симптомів депресії в обох групах. «Більшість досліджень пов’язують депресію з довготривалим впливом харчування, тому двотижневий період міг бути занадто коротким для виявлення впливу раціону на симптоми депресії»

Дослідники зробили такий висновок:

«Забезпечення молодих дорослих фруктами та овочами високої якості призвело до значного покращення психологічного здоров’я учасників протягом двох тижнів.

Це дослідження вперше показало короткочасний вплив раціону на життєрадісність та мотивацію людини.»