Якщо є проблеми з ниркам – какао допоможе


Якщо є проблеми з ниркам – какао допоможе

Споживаючи продукти з какао, пацієнти з порушенням роботи нирок, можуть покращити функціонування кровоносних судин, згідно з дослідженням, що було опубліковане у виданні Clinical Journal of the American Society of Nephrology.

Пацієнти, в яких порушена робота нирок, мають більший ризик появи проблем серця, та більш схильні до смерті від серце-судинних захворювань, в порівнянні з іншими чинниками.

Серце та нирки є головними органами в тілі; якщо ці органи перестануть правильну функціонувати, інші органи також постраждають.

Якщо серце не здатне скорочуватись ефективним чином, воно переповнюється кров’ю, тиск в ньому зростає і відповідно переповнюються кров’ю нирки та зменшується кількість наповненої киснем крові в них.

З іншого боку, шкода ниркам може вплинути на гормональну систему, що регулює тиск крові, з метою збільшення притоку крові до нирок. Відповідно, серце почне створювати ще більший тиск в артеріях, а таке перевантаження може погано відобразитись на його здоров’ю.

Здоровий спосіб життя та модифікації раціону, покликані підтримати здоров’я серцево-судинної системи, можуть захистити серце від шкідливого впливу захворювання нирок. Проте наразі існує всього декілька терапевтичних підходів, що дозволяють це зробити.

Що ж хорошого від вживання какао?

Флаваноли, що містяться у какао здатні приносити багато користі кровоносним судинам у пацієнтів з нормальною роботою нирок.

Флаваноли, що присутні у какао та темному шоколаді, є групою сполук, які зазвичай містяться у рослинній їжі, у даному випадку – в какаових зернах. Флаваноли також зустрічаються у червоному вині та чаї, проте ті, що містяться у какаових зернах мають унікальний склад.

Згідно з попередніми дослідженнями, какаові флаваноли позитивно впливають на кровоносну систему та допомагають зберегти еластичність артерій. У 2013 році Європейська Комісія підтвердила користь від вживання 200мг какаових флаванолів, що допоможе підтримати еластичність кровоносних судин, що забезпечить нормальну циркуляцію крові.

Це еквівалентно 2.5 грамам порошку какао з високим вмістом флаванолів чи 10 грамам чорного шоколаду. Це не можна порівнювати з плиткою звичайного шоколаду чи інших харчових добавок, оскільки концентрація флаванолів буде залежати від процесу приготування та інших інгідієнтів.

Какао покращило циркуляцію крові у пацієнтів з проблемами печінки

Групі з 57 пацієнтів, які проходили діаліз було запропоновано або ж напій з високим вмістом флаванолів (900мг на день), або ж напій без флафанолів – проте з таким самим вмістом та поживною цінністю як і перший напій.

Після 30 днів, дослідники дізнались, що напої з какаовими флаванолами не тільки добре засвоїлись пацієнтами, а й покращило функції кровоносної системи та зменшило дісатолічний тиск. Ці ефекти не спостерігались у групі, що споживала контрольний напій.