Не просто зубний біль: пародонтоз пов’язаний з раком молочної залози


Не просто зубний біль: пародонтоз пов’язаний з раком молочної залози

Жінки у період після менопаузи із пародонтозом більш схильні до розвитку раку молочної залози, згідно з дослідженням, що було опубліковане у виданні Cancer Epidemology, Biomarkers & Prevention.

Пародонтоз є звичайним випадком в стоматології, який варіює від простого запалення ясен до важкого захворювання, що здатне завдати значної шкоди м’якій тканині та кістці, що підтримують зуб, та навіть призвести до втрати зубів.

Раніше пародонтоз вже пов’язували з хворобами серця, інсультом та діабетом, так само як і різними типами раку: стравоходу, ротової порожнини, голови та шиї, раку підшлункової та молочної залози. Попередні дослідження припустили, що саме запалення може бути ланкою що з’єднує ці захворювання.

Ключовими факторами ризику для появи пародонтозу слугує генетична схильність, паління, гормональні зміни у дівчат та жінок, що може зробити ясна більш чутливими, і як наслідок може розвинутись гінгівіт.

Люди зі послабленою здатністю боротись з інфекціями через такі захворювання як діабет, або ж через лікування онкологічних захворювань, також становлять групу ризику. Медикаменти, що обмежують притік слини, також можуть зробити ротову порожнину вразливою для інфекцій.

Регулярне чищення, полоскання ротової порожнини та походи до стоматолога можуть допомогти запобігти розвитку цього захворювання.

Дослідники поставили на меті перевірити зв’язок між пародонтозом та раком молочної залози.

Команда слідкувала за 73,737 жінками, що знаходились у період після менопаузи. Жодна з жінок не мала до дослідження раку молочної залози, проте 26.1% учасниць мали пародонтоз.

Пародонтоз підвищує ризик появи раку молочної залози на 14%

Попередні дослідження припустили, що паління впливає на розвиток пародонтозу, тому науковці також врахували і цей фактор у своєму дослідженні.

Після 6.7 років дослідження, у 2,124 жінок діагностували рак молочної залози. Дослідники виявили, що серед жінок, ризик появи раку молочної залози був на 14% вищий у тих, хто мав пародонтоз.

Серед жінок, що кинули палити протягом останніх 20 років та тих, хто мали пародонтоз, мали також на 36% вищий ризик появи раку.

Жінки, що палили протягом дослідження, мали на 32% вищий ризик розвитку раку,в тому випадку, якщо вони мали пародонтоз, проте цей зв’язок не був статистично значний.

Ті, хто не палили взагалі, мали на 6% більший ризик, а ті, хто кинули палити більше 20 років тому, мали, відповідно, на 8% більший ризик.

Дослідники пояснюють: “Ми знали, що бактерії ротової порожнини курців, та тих, хто кинули палити, значно відрізнялись від тих, хто ніколи не палив.”

Можливим поясненням щодо зв’язку між пародонтозом та раком молочної залози є те, що бактерії потрапляють до кровоносної системи та зрештою вражають тканину грудної залози.

Проте, необхідні подальші дослідження для підтвердження такого зв’язку.

Одними з недоліків цього дослідження є те, що учасниці самі звітували щодо стану свого пародонтозу та те, що це дослідження було сфокусоване на жінках, що брали участь у масштабному довготривалому національному дослідженні; вони були більш схильні до регулярного отримання інформації щодо стану свого здоров’я у стоматологів, що робило їх більш свідомими з точки зору здоров’я, в порівнянні із звичайним населенням.