fbpx

Акупунктура безпечна та ефективна для лікування хронічного болю у дітей


Акупунктура безпечна та ефективна для лікування хронічного болю у дітей

Лікування хронічного болю у дітей є складним завданням; досить мало існує свідчень ефективності знеболювальних терапій серед цієї групи населення. Проте згідно з новим дослідженням, акупунктура може бути безпечною та ефективною стратегією лікування.

Науковці з медичного центру Чикаго опублікували своє дослідження у виданні Alternative and Complementary Therapies.

Хронічним болем, за визначенням, вважається будь-який біль, що триває щонайменше 12 тижнів. За приблизними оцінками, 20-35% дітей та підлітків по всьому світу мають хронічний біль.

Лікування хронічного болю дорослих має свої складності, проте лікування дітей є ще складнішим; наразі існує не так вже й багато доказів ефективності медикаментозно лікування хронічного болю у дітей, а експерти зі сфери охорони здоров’я дуже часто вагаються щодо вибору лікування для дітей, через їхню вразливість під час розвитку та можливі довготривалі ускладнення.

Ефективне лікування болю є важким через те, що це суб’єктивні відчуття; проте коли справа доходить до дітей, все стає ще важчим, адже не всі діти здатні ефективно спілкуватись, залежно від віку та точності розпізнання болю.

Через такі труднощі дослідження повинно було з’ясувати безпечні та ефективні способи для лікування хронічного болю, і згідно останньому дослідженню, вони знайшли таких спосіб – це акупунктура.

Акупунктура зазвичай використовується у традиційній китайській медицині, до якої залучається стимулювання певних точок на тілі, зазвичай вставляючи у шкіру голку.

В той чай, як акупунктура вважається ефективним способом лікування хронічного болю у дорослих, було дуже мало інформації щодо лікування цим методом дітей.

Акупунктура зменшила біль, покращила якість життя

Науковці залучили для дослідження 55 дітей та підлітків віком від 7 до 20 років, які страждали від хронічного болю.

Кожен учасник відвідав 8 процедур, де він отримав індивідуальний сеанс акупунктури, кожен з яких тривав приблизно 30 хвилин.

Учасники досліду оцінювали біль та нудоту до та після проведення сеансу. Також їх просили вказати на ділянки, де виникає біль та оцінювати його інтенсивність словами.

Дослідники дізнались, що учасники повідомляли про значне послаблення болю після повних 8 занять, та послаблення впродовж кожного заняття, з найбільшою різницею на перших сеансах.

Крім цього, дослідники виявили, що учасники експерименту відчули покращення щодо загального стану здоров’я та зменшенні соціальних, емоційних та навчальних проблем.

Згідно з результатами досліджень, акупунктура є безпечним та ефективним засобом для лікування хронічного болю у дітей.

“Результати дослідження свідчать про те, що акупунктура може мати значний позитивний вплив на здоров’я та самопочуття дітей, життя яких сковує хронічний біль. Як і інші лікарі, ми прагнемо зменшити кількість дітей, що страждає, і ми сподіваємось, що це дослідження буде першим кроком для того, щоб зробити ще більше для здоров’я цих дітей.”