
Якщо сон коротший 7 годин, це може означати, що люди їдять та п’ють більше, що сприяє розвитку ожиріння, згідно з дослідженням, що з’явилось у виданні American Journal of Health Promotion.
Зв’язок між коротким сном та ожирінням уже давно відомий, проте це дослідження акцентувало увагу на новому аспекті зв’язку між сном та ожирінням: чи коротший сон пов’язаний зі збільшенням часу, проведеного на кухні, так званого вторинного доїдання.
Вторинне доїдання відноситься до споживання їжі та напоїв (не води), таких як солодкі безалкогольні напої, в той час, коли ви залучені до іншого роду заняття, наприклад перегляду телебачення.
Дослідники проаналізували дані про 28,150 дорослих, 55.8% з яких становили жінки, віком від 21 до 65 років, що брали участь у національному дослідженні у 2006-08 роках.
Короткий сон збільшує вторинне доїдання
Дослідники оцінили час, що проводили учасники для вторинного доїдання, та тривалість сну, як основні незалежні змінні.
Вони також врахували змінні, такі як раса та стать, соціоекономічний фактор та використання часу на вихідних, для того щоб визначити зв’язок між коротким сном та звичкою їсти. Нормальним сном дослідники вважали сон тривалістю 7-8 годин.
Учасники, які мали коротший сон були залучені до 8.7 додаткових хвили вторинного споживання їжі та 28.6 хвилин вторинного споживання напоїв у будні дні та 31.28 хвилин на вихідних.
Інші зв’язки між ожирінням та нестачею сну було пов’язані з диханням та незбалансованою гормональною системою.
Американська Національна Фундація Сну описує апное сну, як розлад, який зумовлений неправильним диханням. Приблизно 18 мільйонів американців мають розлад, що зазвичай пов’язаний з надлишковою вагою, тому що коли людина набирає вагу у тулубі та шиї, порушується дихальна функція. Як результати виникає денна сонливість та небажання займатись.
Інші дослідження показали, що затримка заборгованості по сну на декілька днів може погіршити метаболізм та змістити рівень гормонів. Дослідження, в яких дорослі не спали декілька ночей, показали, що здатність організму переробляти глюкозу у крові знижується, що у деяких випадках може призвести до діабету.
Здорові дорослі, що спали в середньому 6.5 годин або ж менше, показали гормональні зміни, що у майбутньому можуть вплинути на вагу тіла та погіршити довготривале здоров’я. Цим людям для нормалізації рівня цукру в крові необхідно на 30% більше інсуліну, чим людям з нормальним сном. Незважаючи на те, що зараз ці люди в нормальній формі, вони мають збільшений ризик ожиріння в майбутньому.