Червоне м’ясо: корисне чи шкідливе для здоров’я?


Червоне м’ясо: корисне чи шкідливе для здоров’я?

Червоне м’ясо містить велику кількість вітамінів та мінералів, що необхідні для корисної та збалансованої дієти. Проте останнім часом його репутація була трішки заплямована, особливо після виходу досліджень, згідно з якими вживання червоного м’яса збільшує ризик раку та інших захворювань. Проте чи дійсно воно шкідливе для нас? З цим ми і спробуємо розібратись.

До червоного м’яса за визначенням належиться будь-яке м’ясо ссавців: яловичина, свинина, телятина, баранина та м’ясо кози.

Для багатьох господинь червоне м’ясо є основною стравою харчування, адже більшість з нас споживає яловичину чи свинину у різних варіаціях.

Протягом останнього року в середньому кожна людина у Сполучених Штатах з’їла приблизно 48 кілограмів червоного м’яса. Хоча це може здаватись дуже великою кількістю м’яса, але показники значно зменшились в порівнянні з 1970, де в середньому споживали 66 кілограмів.

Якщо брати тільки останні десять років, споживання червоного м’яса зменшилось, приблизно на 4.5 кілограми на людину, і досягнуло свого мінімуму у 2014 році.

Проте чому так багато з нас зменшують вживання червоного м’яса?

Перехід до продуктів рослинного походження

Згідно з опитуванням 2016 року, приблизно 8 мільйонів дорослих у США є вегетаріанцями чи ваганами, а проблема добробуту тварин є ключовим фактором.

Проте здається, що мільйони з нас вибирають продукти рослинного походження, вважаючи що вони є більш корисними для нашого здоров’я. Згідно з опитуваннями 37% дорослих американців завжди або деколи споживають вегетаріанську їжу, коли харчуються поза межами дому, і 36% з них називають причиною такого вибору користь для здоров’я.

Ціла низка досліджень припускає, що коли справа стосується здоров’я, рослинна дієта є найкращим вибором. У грудні 2016 року було опубліковане дослідження, згідно з яким продукти рослинного походження можуть зменшувати ризик другого типу діабету  на 62%, а також зменшувати ризик серцевої атаки чи інсульту.

Рак

У жовтні 2015 року Всесвітня Організація Охорони Здоров’я опублікувала звіт, згідно з яким червоне м’ясо є «можливо канцерогенним для людини», що означає, що є деякі докази того, що воно збільшує ризик розвитку раку.

Крім цього ВООЗ зробило висновки щодо оброблених страв, які за визначенням є «м’ясом, що було трансформоване за допомогою соління, маринування, бродіння, чи інших процесів, що були направленні на підвищення смаку чи терміну зберігання», є канцерогенними для людини.

Також дослідники виявили, що кожні 50 грам обробленого м’яса, що зазвичай є яловичиною чи свининою, спожиті щодня, збільшують ризик колоректального раку на 18%.