
Нове дослідження принесло хороші новини для старших дорослих, які люблять обідній сон, адже науковці виявили, що годинна сієста може покращити пам’ять та мислення.
Результати дослідження були опубліковані у виданні Journal if the American Geriatrics Society. Під час старіння наші когнітивні функції погіршуються; у нас можуть початись проблеми із запам’ятовуванням імен, місця, де ми залишили ключі, та навіть важкість у вивченні нової інформації.
У деяких людей погіршення когнітивних функцій може бути настільки сильним, що зрештою може призвести до хвороби Альцгеймера чи інших форм слабоумства.
Дослідження показали, що будучи активним, як психологічно так і фізично, можна зберегти гострість розуму в старшому віці, проте як щодо обіднього сну.
Обідній сон та когнітивні функції
Попередні дослідження припустили, що короткий сон може покращувати когнітивні функції в старших дорослих, у той час як інші дослідження визначили, що денний сон може покращувати пам’ять у 5 разів.
Згідно з Національною Асоціацією Сну, обідній сон тривалістю 20-30 хвилин є найкращим для приведення організму у стан готовності та покращення психологічної продуктивності без впливу на нічний сон.
Нове дослідження, на противагу, припустило, що денний сон тривалістю 1 годину є ідеальним для покращення когнітивних функцій у старших дорослих.
Науковці прийшли до такого висновку проаналізувавши дані про 2,974 дорослих віком від 65 років, які були частиною китайського національного дослідження.
Всі учасники пройшли серію тестів, де було оцінено увагу, епізодичну пам’ять, просторово-візуальні вміння, у тому числі й математичні тести, пригадування слів та малювання фігур.
В учасників дослідження також запитали як часто та як довго вони сплять вдень протягом останнього місяця. На основі опитування їх було поділено на 4 групи. Ці групи включали людей, що спали вдень (0 хвилин), людей з коротким сном (менше 30 хвилин), з помірним сном (30-90 хвилин) та людей зі сном більшим за 90 хвилин.
Кращі психологічні вміння від помірного сну
Команда повідомила, що приблизно 57.7% учасників мали обідній сон, з середньою тривалістю сну в 1 годину.
Якщо порівнювати з людьми, які не спали, дослідники виявили, що люди з денним сном помірної тривалості показали кращі результати на когнітивних тестах.
Помірний за тривалістю сон мав кращий вплив чим короткий чи тривалий сон. В середньому, погіршення психологічних вмінь у людей, які не спали, або ж спали забагато були в разів більші чим у людей з помірним сном.
Команда відзначає, що учасники експерименту, які не мали денного сну, або ж сон був занадто тривалий, відчували погіршення у щодо когнітивних функцій, які пропорційні 5 рокам старіння.