Потрійний-негативний рак молочної залози


Потрійний-негативний рак молочної залози

Клас медикаментів, які вже допущенні для лікування естроген-рецептор позитивного раку молочної залози, можуть також мати вплив на поширення складного для лікування потрійно-негативного раку молочної залози, згідно з дослідженням.

Результати дослідження були опубліковані у виданні Nature Communications. Згідно з ними, медикаменти, що блокують ферментативний шлях, який називається CDK 4/6 – ще відомий як CDK 4/6 інгібітори – попереджують поширення потрійного-негативного раку молочної залози на цілому ряді моделей.

Після раку шкіри, рак молочної залози є найбільш поширеним типом раку серед жінок у Сполучених Штатах. У 2017 році буде діагностовано, приблизно, 252,710 нових випадків інвазивного раку молочної залози у США, та, приблизно, 40,610 жінок загине від цієї хвороби.

Естроген-рецептор позитивна форма раку молочної залози є найбільш поширеною формою раку молочної залози, коли ракові клітини містять рецептори до гормону естрогену. Коли ці рецептори отримують сигнали від гормону, вони починають рости швидше.

Схожим чином і прогестерон-рецептор позитивний рак  молочної залози, при якому ракові клітини містять рецептори  до прогестерону, який також стимулює ріст, а у випадку HER2-позитивного раку клітини містять забагато рецепторів для гену HER2, що може значно погіршити розвиток захворювання.

Проте існують гормональні терапії та інші засоби лікування, що можуть контролювати естрогенові, прогестеронові та HER2 рецептори для лікування раку молочної залози; до цієї категорії відносяться CDK 4/6 інгібітори. Цей клас медикаментів був затверджений для лікування естроген- та HER2-рецептор позитивних типів раку молочної залози.

Наразі дослідники припускають, що CDK 4/6 інгібітори можуть бути також ефективними для лікування потрійно-негативного раку молочної залози.

CDK 4/6 інгібітори зменшують метастази

Потрійно-негативний рак молочної залози складає близько 10-20% від усіх випадків раку молочної залози.

При потрійно-негативному раку молочної залози, ракові клітини не мають рецепторів до естрогену, прогестерону та HER2. Через це рак не реагує на терапії, що націлені на ці рецептори, що ускладнює процес лікування.

Згідно з науковцями, попередні дослідження показали, що CDK 4/6 інгібітори є неефективними щодо зменшення кількості ракових клітини при потрійно-негативному раку молочної залози.

Нове ж дослідження підтвердило ці знахідки, проте команда також дізналась, що CDK 4/6 інгібітори можуть бути ефективними для сповільнення поширення клітин до інших ділянок організму – метастазування.

Науковці прийшли до такого висновку після випробування CDK 4/6 інгібіторів на цілому ряді моделей раку, у тому числі й ксенотрансплантах, тобто імунодефіцитних мишах, яким було пересаджено людську пухлинну тканину.

Команда виявила, що незважаючи на те, що CDK 4/6 інгібітори не сповільнюють ріст ракових клітин при потрійно-негативній формі раку, проте вони значно послаблюють поширення ракових клітин до віддалених органів, діючи на білок SNAIL, який, як відомо, стимулює метастази.