Чи може йогурт допомогти вилікувати депресію?


Чи може йогурт допомогти вилікувати депресію?

Нове дослідження припускає, що може бути ефективна альтернатива медикаментам у питанні лікування депресії: пробіотичні бактерії знайдені у йогурті.

Дослідники виявили, що Lactobacillus – дружня бактерія, що живе у йогурті – здатна прибрати симптоми депресивної поведінки у мишей, змінивши мікрофлору, популяцію мікроорганізмів, що знаходиться у кишечнику.

Дослідники з University of Virginia School of Medicine вірять в те, що таким способом можна використати пробіотики і для людей.

«Основною надією даного дослідження є те, що нам не потрібно брати до уваги складні медичні препарати та побічні ефекти, ми можемо просто гратись з мікрофлорою. Це було б чудово, якби ми могли змінювати наш раціон, для того щоб покращити здоров’я та підняти настрій. »

Зростаюча кількість досліджень виявила, що мікрофлора відіграє важливу роль у психічному здоров’ї. Дослідження, що було опубліковане у 2014, для прикладу, виявило, що пробіотики – речовини, що збільшують кількість дружніх кишкових бактерій – зменшують хвилювання та стрес у дорослих.

Низькі рівні Lactobacillus призводили до депресивної поведінки  у мишей

Для свого дослідження, результати якого були опубліковані у виданні Scientific Reports – команда науковців прагнула визначити як кишкова мікрофлора впливає на депресію.

Спочатку науковці проаналізували кишкову мікрофлору мишей перед та після того, як мишей піддали стресу. « Коли ви в стані стресу, ви збільшуєте ймовірність депресії, і це вже відомо досить довгий час ».

Команда виявила, що стрес призводив до втрати бактерій роду Lactobacillus у кишечнику гризунів, і це призводило до появи депресивних симптомів.

Подальші дослідження виявили, що рівні Lactobacillus у кишечнику впливали на рівень метаболітів у крові, а саме кінуреніну, що у попередніх дослідженнях був пов’язаний з розвитком депресії.

У цьому дослідженні, коли рівень Lactobacillus у мишей був зменшений, рівень кінуреніну зростав, і це призводило до розвитку депресивних симптомів.

Харчові добавки з Lactobacillus послаблювали симптоми депресії

Після цього дослідники додавали до раціону мишей з стресом штам Lactobacillus, що називається Lactobacillus reuteri, протягом 3 тижнів.

Це допомогло відновити рівень бактерій роду Lactobacillus, а разом з цим і зменшились депресивні симптоми.

Ці результати свідчать про те, що включення Lactobacillus до раціону може лікувати депресію, впливаючи на рівень кінуреніну.