
Рак є наразі найбільшим вбивцею у всьому світі, і кількість жертв раку, за прогнозами, буде зростати. Незважаючи на те, що існує цілий ряд доступних терапій, більшість з них є токсичними та спричиняють велику кількість побічних ефектів. Нове дослідження вивчало вплив природного вітаміну С на ріст ракових клітин.
Рак є другою провідною причиною смерті у всьому світі, забравши майже 9 мільйонів життів у 2015, згідно з даними Всесвітньої Організації охорони здоров’я.
За оцінками експертів кількість хворих зросте на 70% протягом наступних 20 років.
У Сполучених Штатах Національний Інститут Раку припускає, що майже 40% чоловіків та жінок у США щонайменше раз зіткнуться з раком протягом свого життя.
Існує багато засобів лікування раку, проте вони не завжди є ефективними; більшість з них токсичні і можуть викликати важкі побічні ефекти.
У деяких агресивних випадках, рак може не відповідати на лікування, і вважається, що ракові стовбурові клітини є причиною повернення раку та його метастазів.
Нове дослідження, що було опубліковане у виданні Oncotarget, вивчало ефективність трьох природних речовин, трьох експериментальних медикаментів та одно клінічного засобу для зупинки росту ракових стовбурових клітин (РСК).
Дослідження було розпочате науковцями з University of Salford, що у Манчестері.
Вітамін С до 10 разів більш ефективний чим експериментальні ліки
Загалом дослідники вимірювали вплив 7 речовин: клінічного медикаменту stiripenol, трьох експериментальних медикаментів (actinonin, FK866, 2-DG), та трьох природних речовин (кофеїновий кислий феніловий естер (CAPE), сілібінін, та аскорбінову кислоту).
Дослідники сфокусувались на біоенергетичних процесах РСК, що дозволяють клітинам жити та збільшувати свою кількість. Дослідження мало на меті зруйнувати метаболізм РСК та будь-якою ціною попередити ріст.
З усіх випробуваних сполук, команда визначила, що actinonin та FK866 були найбільш ефективними. Проте природні речовини також могли попереджувати формування РСК, а вітамін С був у 10 разів більш ефективний чим експериментальний препарат 2-DG.
Крім цього дослідження виявило, що аскорбінова кислота працює, послаблюючи гліколіз – процес розкладу глюкози у мітохондріях клітин для отримання енергії, що може бути використана для проліферації.
«Це є ще одним доказом того, що вітамін С та інші нетоксичні сполуки можуть відігравати важливу роль у боротьбі проти раку»
«Наші результати визначили один багатообіцяючий компонент для клінічних випробувань, як додаток для покращення вже існуючих терапій, для попередження рецидиву пухлин, дальшого розвитку захворювання та метастазів»
Ще Linus Pauling, лауреат Нобелівської Премії, звернув увагу на вітамін С, як можливий нетоксичний протираковий агент. Проте саме це дослідження вперше показало, що аскорбінова кислота може нейтралізувати РСК.