
Надлишкове вживання алкоголю має цілу низку негативних ефектів, проте деякі попередні дослідження виявили, що помірне вживання вина може мати позитивний вплив на когнітивні функції. Нове дослідження намагалось з’ясувати що може бути причиною.
Незважаючи на те, що негативний вплив алкоголю на здоров’я добре відомий, деякі дослідження виявили, що помірне вживання червоного вина може зупинити розвиток когнітивних порушень та нейродегенеративних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера та хвороба Паркінсона.
Помірне вживання було визначено в межах дослідження як менше 250 мілілітрів на день. Результати дослідження, яке мало на меті з’ясувати молекулярні механізми такого впливу, були опубліковані у виданні Frontiers in Nutrition.
Науковці вирішили дослідити метаболіти кишечнику, що вироблялись після вживання вина.
Компоненти вина попереджують смерть нейронів. Кишкова мікрофлора відіграє ключову роль.
Науковці виділи метаболіти зі зразків калу та сечі людей, що регулярно та помірно вживають вино. Після цього науковці додали ці метаболіти до людський нейронів та стимулювали у них стрес, що за звичайних умов призвів би до нейрональної загибелі та нейродегенеративних захворювань.
Дослідження виявило, що метаболіти, джерелом яких є вино, попереджають смерть нейронів в умовах стресу.
Цікавим є той факт, що ці метаболіти є активними на різних етапах сигнального процесу, що призводить до загибелі клітини.
Згідно з дослідниками, це означає, що такий точний склад метаболітів вина є важливим для захисного ефекту. Більше того, цей склад залежить у свою чергу від складу мікрофлори – трильйонів мікроорганізмів, що живуть всередині кишечника.
Кишкова мікрофлора відповідальна за обробку та розклад вина на численні метаболіти, у тому числі фенольну кислоту та ароматичні сполуки – складові вина, що мають нейропротекторні властивості.
«Іншими словами, різниця у складі мікрофлори призводить до відмінностях у метаболітах. Це може пояснити різний вплив один і тих самих продуктів на людей.»
Здорова дієта важлива для здорової роботи головного мозку
«Індивідуальні особливості є тим фактором, яким не потрібно нехтувати, для розуміння впливу певних продуктів. Наразі нам потрібно з’ясувати як раціон впливає на функцію головного мозку»
Науковці також коментують:
«Дуже важливо зрозуміти, що певні складові раціону відповідальні за позитивний вплив та захисну роль від нейродегенеративних захворювань. Ми не закликаємо замінити медикаменти на здоровий раціон, проте хочемо підняти тему важливості раціону у запобіганні та лікуванні захворювань»