Заняття спортом у таблетці


Заняття спортом у таблетці

Не потрібно казати про користь, яку здатен отримати людський організм від занять спортом. Проте для людей, які мають обмежену рухову активність, заняття спортом не така вже й легка справа. Нове дослідження може допомогти так звану таблетку, що замінить фізичну активність.

Науковцям вдалось відкрити хімічну сполуку, яка активує ген, що в нормі активується бігом. Активувавши цей ген, що має назву PPAR дельта (PPARD) – у малорухомих мишей, дослідники змогли імітувати ефект занять аеробними вправами, такий як збільшена витривалість та спалення жиру.

Науковці кажуть, що їхнє дослідження може допомогти розробити медикаменти, що будуть посилювати позитивні ефекти від занять спортом. Результати дослідження були опубліковані у виданні Cell Metabolism.

Сучасні рекомендації кажуть про  150 хвилин помірної аеробної активності або ж 75 хвилин високої аеробної активності щотижня для дорослих для покращення загального стану здоров’я.

Згідно з Центром за Контролем та Попередженням Захворювань, тільки 49% дорослих США дотримуються цих рекомендацій.

Дійсно, більша частина випадків недотримання рекомендацій може бути спричинення відсутністю мотивації, проте для старших людей, чи людей з проблемами рухового апарату – виконання таких рекомендацій просто не можливе.

Це дослідження пролило світло на фізіологічні механізми, що лежать в основі позитивного впливу аеробної активності і припускає, що такі механізми можуть бути активовані і без фізичних вправ.

Підвищення витривалості завдяки хімічній сполуці

У попередніх дослідженнях науковцям вдалось відкрити ген PPARD та його роль у відповідь на аеробні вправи.

Команда виявила, що миші, яким було активовано ген PPARD перед народженням, бігали на довші відстані та показували кращі показники аеробної витривалості – здатності підтримувати аеробну активність довші періоди часу перед виснаженням. Гризуни також продемонстрували кращу резистентність до набору ваги, а також сильнішу відповідь на інсулін, що є індикаторами фізичного здоров’я.

Крім цього дослідники виявили речовину, яка активувала PPARD у нормальних мишей – GW1516.

Введення цієї сполуки гризунам протягом 4 тижнів стимулювало контроль ваги та відповідь на інсулін, так як це спостерігалось і у мишей з активованим геном, проте не спостерігалось збільшення витривалості.

Аеробна витривалість збільшилась на 70%

Після цього дослідники вводили збільшену дозу малорухомим мишам протягом 8 тижнів і після цього перевіряли їх на біговій доріжці. Результати експерименту порівнювали з мишами, який не вводили жодних сполук.

Науковці виявили, що досліджувана група мишей могла займатись аеробною активністю майже на 70% довше чим контрольна група перед виснаженням, 270 хвилин в порівнянні з 160 хвилинами.

Команда помітила, що обидві групи мишей виснажувались, коли рівень цукру в крові падав до 70 міліграм на децилітр. З цього можна зробити висновок про те, що низьким рівень цукру в крові є причиною втоми, спричиненої заняттям спортом.