
Немає жодного зв’язку між споживанням кави та збільшеним ризиком атрільаної фібриляції, згідно з новим дослідженням, що було опубліковане у виданні BMC Medicine. Дослідження включає в себе мета-аналіз чотирьох попередніх досліджень, що робить його вже найбільшим дослідженням в цій галузі, та залучення близько 250,000 осіб протягом 12 років.
Помірне вживання кави пов’язували зі зменшенням ризику розвитку коронарних захворювань та інсульту. Її зв’язок з атріальною фібриляцією (AF), станом серця, що спричиняє неправильне та часто ненормально швидке скорочення серця, ще був погано досліджений.
Атріальна фібриляція є найбільш частою причиною неправильного серцебиття, що спричиняє підвищення ризику розвитку інфаркту та інсульту. Ще донедавна спекулювали про те, що вживання кави може збільшити ризик розвитку атріальної фібриляції.
Це дослідження на даний момент найкраще характеризує зв’язок між вживання кави та ризиком атріальної фібриляції. Дослідники не знайшли жодних доказів того, що часте вживання кави підвищує ризик атріальної фібриляції. Ці результати є досить важливими, адже вони показують, що люди, які люблять випити чашечку кави, можуть спокійно продовжувати це робити, без будь-якого ризику розвитку цього захворювання.
Це популяційне дослідження оцінило дані 41,881 чоловіка та 34,594 жінок, які ще у 1997 році повідомили про те, як багато чашок кави вони споживають щодня, були під наглядом наступні 12 років. Протягом цього часу було зафіксовано 4,311 та 2,730 випадків появи симптом атріальної фібриляції у чоловіків та жінок відповідно. У середньому, кількість випитої кави серед учасників дослідження становила 3 чашки протягом дня.
Після аналізу отриманих даних, дослідники зробили висновок, що вживання кави не пов’язане з розвитком атрільної фібриляції, навіть якщо кількість випитої кави значно перевищує середнє значення.
Нестача доказів була підтверджена також мета-аналізом чотирьох інших досліджень, що загалом оперували інформацією про 10,406 випадків розвитку цього захворювання серед 248,910 учасників досліджень.
Оскільки кількість досліджень, які спрямовані на дослідження впливу кави на атріальну фібриляцію, є невеликою, потрібно ще не одне дослідження для детального вивчення впливу кави.
Статевий аналіз показав, що споживання кави було пов’язане з незначним збільшенням рищику розвитку атріальної фібриляції у чоловіків, та незначним зменшення у жінок. Проте щоб точно сказати, чи чоловіки більш чутливі до кофеїну та кави, даної інформації недостатньо.
Незважаючи на те, що наразі доказів, які б свідчили про те, що кава спричиняє розвиток атріальної фібриляції, немає, кава може спричиняти інші форми неправильного серцебиття. Згідно з даними, деякі особи з атріальної фібриляцією на початку дослідження перестали вживати каву чи зменшили її споживання через появу ознак аритмії.