Чи збільшує оброблена їжа ризик автоімунних захворювань?


Чи збільшує оброблена їжа ризик автоімунних захворювань?

Якщо ви вже дали собі обіцянку в Новому Році харчуватись здоровою їжею, проте вам важко постійно слідкувати дієті, дане дослідження, що було опубліковане у виданні Autoimmunity Reviews може допомогти вам дотримуватись здорового способу життя. Дослідники припускають, що оброблена їжа може послаблювати кишечник та збільшувати ризик появи автоімунних захворювань, таких як перший тип діабету, глютенова хвороба та розсіяних склероз.

Після важкого дня на роботі, так і хочеться швидко перекусити, не витрачаючи багато сил на приготування. Для багатьох з нас це означає, що час звернутись до обробленої їжі, такої як їжа, що готується у мікрохвильовій печі, яка зазвичай має високий вміст жиру, солі, цукру та інших добавок.

Оброблена їжа, за визначенням, є будь-якою їжею, яка не є сирим продуктом сільського господарства, а є продуктом, який піддався консервуванню, приготуванню, заморожуванню, зневодненню або ж був перемелений.

Це означає, що не тільки їжа з мікрохвильової печі підпадає під цей критерій; сир, злакові сніданки, консервовані фрукти та овочі, хліб, пікантні закуски та м’ясна продукція, така як бекон та сосиски є прикладами їжі, яка є певною мірою обробленою.

Певне число досліджень повідомило про негативний вплив на здоров’я, спричинений споживанням обробленої їжі, в тому числі: збільшенням ваги та захворюваннями серця. Минулого жовтня Всесвітня Організація Охорони Здоров’я оголосила, що споживання обробленого м’яса може призвести до колоректального раку.

Щонайменше сім харчових добавок можуть послабити здатність кишечнику протистояти токсинам

Автоімунні захворювання трапляються, коли імунна система починає атакувати власні здорові клітини, плутаючи їх з чужорідними організмами. Це може призвести до руйнування тканин та ненормального росту органів та їх функціонування.

Існує більше 100 типі автоімунних розладів. Деякі з них трапляються частіше: глютенова хвороба, перший тип діабету, розсіяний склероз, ревматоїдний артрит.

У дослідженні науковці подивились а те, як певні добавки в обробленій їжі – які використовують для підсилення смаку, текстури, запаху та терміну придатності – впливають на кишечник та розвиток автоімунних захворювань.

Щільні контакти, які нормально працюють, допомагають захистити імунну систему від бактерій та інших чужорідних тіл, проте будь-яке пошкодження щільних контактів може призвести до так званого «нещільного кишечника» – стану, коли токсини можуть потрапляти до кров’яного русла, що зрештою може призвести до розвитку автоімунного захворювання.

У цьому дослідженні, науковців визначили принаймні сім найпоширеніших харчових добавок – в тому числі глюкозу, глютен, сіль, жиророзчинники, органічні кислоти, нанометричні частинки та мікробну трансглютаміназу (фермент, що використовують як клей для білків) – які послаблювали щільні контакти у кишечнику.

Згідно з цими даними, дослідники зробили висновок про те, що споживання обробленої їжі може призвести до появи автоімунних захворювань.