Дослідження пов’язало збільшення вживання цукру із ризиком раку молочної залози.


Дослідження пов’язало збільшення вживання цукру із ризиком раку молочної залози.

Коли доходить справа до ожиріння, головним злочинцем стає цукор. Проте вживання великих кількостей цукру може не тільки призвести до збільшення ваги; нове дослідження стверджує, що це також може призвести до збільшення ризику появи раку молочної залози та прискорити поширення захворювання до легень.

Згідно з проведеними дослідженнями, був виявлений зв’язок між кількістю цукру в раціоні та ризиком раку молочної залози, а деякі дослідження припускають, що ключову роль у цьому зв’язку може відігравати запалення.

Проте науковці відмічають, що не було виявлено прямого впливу кількості спожитого цурку на розвиток раку молочної залози на моделі тварин.

Через це команда дослідників оцінила, як споживання цурку впливало на розвиток раку молочної залози у мишей, яких було розділено випадковим чином на різні дієти, в тому числі збагачену на цукрозу, збагачену на фруктозу, та контрольну групу з крохмальним раціоном.

Згідно з результатами дослідження, кількість спожитої цукрози та фруктози можна порівняти з стандартними кількостями цурку у Західній дієті – яка характеризується високим вмістом рафінованого цукру, насичених жирів та червоно м’яса, та невеликої кількості свіжих фруктів та овочів та цільних злаків.

50-58% мишей, що харчувались збагаченою на цукрозу їжею, захворіли на рак молочної залози

В порівнянні з контрольною групою, ті миші які харчувались збагаченою на цукрозу або ж фруктозу їжею були більш схильні до розвитку раку молочної залози.

У віці 6 місяців, для прикладу, команда виявила, що 30% мишей, які були на крохмальній дієті також мали пухлини, в порівнянні з 50-58% інших двох груп.

Більше того, дослідники виявили, що миші з перших двох груп мали значно більше пухлин локалізованих у легенях, в порівнянні з контрольною крохмальною групою, з чого можна зробити висновок, що високий вміст цукру в дієті пришвидшує метастази.

Команда виявила, що високий вміст цукрози та фруктози у раціоні сприяє посиленню сигналінгу 12-ліпооксигенази, як підсилює синтез 12-гідрокси-5,8,10,14-ейкозотретраєнової кислоти (12-НЕТЕ), яка підвищує ризик появи раку та прискорює його метастази.

Дослідники кажуть, що споживання великих кількостей цукрози та фруктози спричиняє синтез 12-НЕТЕ та, як наслідок, розвиток пухлин in vivo. Це свідчить про наявність можливого сигнального шляху, відповідального за цукрозалежний ріст пухлин у мишей. Як цукроза та фруктоза впливають на синтез 12-НЕТЕ залишається питанням.

Дослідники відмічають, що визначення факторів ризику для раку молочної залози є пріоритетом здоров’я населення , а їхнє дослідження надало дані, щодо таких факторів.