Флуоресцентний агент може допомогти хірургам видаляти пухлини повністю


Флуоресцентний агент може допомогти хірургам видаляти пухлини повністю

Хороші результати дало невелике дослідження, що запропонувало новий ін’єкційний агент, завдяки якому клітини ракової пухлини стають здатні до флуоресценції, що значно полегшить повне видалення ракових тканин з першої спроби.

Дослідники описали, як вони випробували протеазо-активуючий зразок для відображення пухлин у виданні Science Translational Medicine.

Технологія відображення – яка використовує ін’єкційну рідину блакитного кольору LUM015 – була розроблена Массачусетським Інститутом Технологій.

Опублікована стаття описує, як даний зразок здатен ідентифікувати канцерогенну тканину у печінці миші з саркомою та у 15 пацієнтів, які підлягали оперуванню саркоми м’яких тканин чи раку молочної залози, без побічних ефектів.

Теперішні методи візуалізації, такі як МРТ та комп’ютерна томографія не завжди відображають канцерогенні тканини на краях пухлини, тому під час першої операції деякі шкідливі клітини можуть залишитись, що змусить пацієнтів звернутись до радіотерапії після операції.

Практична, швидка технологія для сканування пухлин під час операції.

Дослідники пояснюють, що в той час, як лікарі можуть дослідити тканини на краях пухлини під мікроскопом, через розміри ушкодженої зони, неможливо зробити це під час проведення операції.

Основною метою даного дослідження було надання хірургам практичної та швидкої технології, яка б дозволила їм визначити межі пухлини завдяки залишковій флуоресценції.

Це дослідження вперше випробувало флуоресцентний агент, який активується протеазами. Речовина, LUM015, випромінює світло у присутності катепсину, ферменту-протеази, який зазвичай активний у клітинах пухлин. Клітини раку використовують цей фермент для перебудови середовища таким чином, щоб пухлини могли рости та поширюватись.

Коли дослідники випробували LUM015 на мишах, виявилось, що агент, який накопичувався у пухлинах, де і випромінював світло, робив це у 5 разів яскравіше чим у звичайній м’язовій тканині.

Флуоресценція не помітна для неозброєного ока, проте її можна помітити завдяки ручному приладу, який наразі розробляється.

Може значно змінити лікування саркоми

Після того, як пацієнт був прооперований та пухлина була видалена, хірург завдяки ручному пристрою перевіряє чи не залишилось місць, де знаходяться клітини з флуоресценцією.

Дослідники додають, що цитологам потрібно декілька днів для аналізу країв пухлини, для того щоб виявити, чи вони не містять канцерогенних клітин.

Цей підхід застосовувався останні десятки років, адже він є найбільш доступним, проте він є не точним в порівнянні з його аналогами.

Дослідники роблять висновки:

«Якщо ця технологія проявить себе добре у наступних випробуваннях, це значно змінить лікування саркоми. Якщо ми зможемо збільшити кількість випадків повного видалення саркоми, ми повністю позбудемося наступних операцій та рецидиву. Знаючи точні межі хвороби, можна вдосконалювати радіотерапію, або ж навіть зменшувати кількість радіації, яку буде отримувати пацієнт.»