fbpx

Спосіб народження та раціон малюка можуть вплинути на подальше здоров’я


Спосіб народження та раціон малюка можуть вплинути на подальше здоров’я

Мікрофлора новонародженої 6-тижневої дитини виявилась залежною від способу народження та того, як дитина харчувалась. Дане дослідження було опубліковане у виданні JAMA Pediatrics.

Мікрофлора кишечника – це все різноманіття бактерій, яке колонізує шлунково-кишковий тракт. Вона формується після народження та після початку годування, а також від неї сильно залежить здоров’я вже дорослої людини.

Вже відомо, що існує певний зв’язок між ожирінням, астмою, целіакією та першим типом діабету в подальшому житті, а грудне вигодування пов’язане з нижчим ризиком розвитку астми, ожирінням, інфекціями, метаболічним синдромом; та діабетом, в порівнянні з спеціальними сумішами для вигодовування.

Це може бути через те, що мікрофлора, яка присутня при звичайному народженні може бути пов’язана з мікрофлорою кишечника немовлят, проте ще не повністю зрозуміло як.

Попередні невеликі дослідження виявили зв’язок між кишковою мікрофлорою немовлят, способом народження та тим, чи годували їх грудьми. Менше відомо про те, як ранні впливи на мікрофлору в подальшому вплинуть на здоров’я.

Крім цього, є докази того, що людське молоко сприяє дозріванню мікрофлори шлунково-кишкової системи, сприяючи розвитку унікальних мікробів, які в подальшому забезпечать здоровий розвиток організму.

Природне народження та грудне вигодовування забезпечує розвиток певних мікроорганізмів

У теперішньому дослідженні дослідники припустили, що вплив матеріалу вагінальної мікрофлори та/або грудного молока може сприяти набуванню певної групи мікробів під час становлення основи мікрофлори. Це може відобразити ключовий механізм, який лежить в основі відмінностей у розвитку імунної системи, які впливають на захворювання впродовж життя.

Науковці перевірили зв’язок між способом народження та вигодовуванням зі складом кишкової мікрофлори 102 дітей.

Команда зібрала інформацію про народження із медичних записів, деталі щодо годування із опитування та дані про склад мікрофлори зі зразків калу.

Немовляти були народженні, в середньому, в терміні 40 тижнів; 70 були народжені природнім шляхом та 32 за допомогою кесаревого січення.

У перші 6 тижнів, 70 немовлят годували грудьми, 26 мали комбінований раціон, а 6 немовлят харчувались виключно дитячими сумішами.

Результати показали зв’язок між складом мікрофлори кишечника та способом народження. Різниця у мікрофлорі, яка була зумовлена способом народження була більш значною, в порівнянні із різницею, зумовленою відмінностями у вигодовуванні.

Мікрофлора немовлят, яких вигодовували виключно грудьми відрізнялась від мікрофлори дітей, які мали комбінований раціон, або ж виключно з дитячих сумішей.

Були проведені довготривалі дослідження щодо визначення того, як раннє вигодовування впливає на мікрофлору. Виявилось, що раннє вигодовування має довготривалі ефекти на структуру мікрофлори. Ці результати можуть стати поясненням того, чому грудне вигодовування має позитивний влив і в дитинстві і впродовж подальшого життя.

Науковці кажуть:

Розуміння принципів колонізації мікробної колонізації шлунково-кишкового тракту є критично важливим для визначення факторів ризику, що можуть мати довготривалий ефект для здоров’я дітей

З цією метою, ми визначили значні відмінності у складі мікрофлори немовлят, відповідно до способу народженні та раціону, що має неабияке значення для здоров’я, як короткотривалого так і довготривалого.