Електрична стимуляція головного мозку збільшує робочу пам’ять


Електрична стимуляція головного мозку збільшує робочу пам’ять

Дослідники,схоже, знайшли спосіб покращити зв’язаність головного мозку. Результати можуть допомогти покращити короткотривалу робочу пам’ять і в майбутньому можуть допомогти відновлювати пошкоджений головний мозок пацієнтів з травмами головного мозку, інсультом чи епілепсією.

Наш головний мозок є складною машиною, що здатна опрацьовувати великі обсяги інформації. Для правильної роботи головного мозку, він повинен сполучати всі свої компоненти для координованих дій.

Науково наш головний мозок був поділений на 4 основні ділянки, кожна з яких має свої власні підрозділи та спеціалізовані функції. Деякі ділянки головного мозку відповідають за мову, деякі за пам’ять, інші за мислення та рух.

Деякі когнітивні функції є результатом взаємодії між ділянками різних регіонів. Сюди можна віднести так звану робочу пам’ять, що проявляється у взаємодії між різними мережами нейронів, а нове дослідження виявило роль хвиль головного мозку у синхронізації та раціоналізації цих зв’язків.

Науковці пояснюють, що хвилі головного мозку з’являються, коли різні нейрони відправляють сигнали одночасно. Точніший ритм, у якому синхронізуються ці нейрони, може допомогти виконувати завдання краще.

Нове дослідження, що було опубліковане у виданні eLife, відкрило, що слабка електрична стимуляція прикладена до головного мозку, може гармонізувати різні ділянки головного мозку, покращуючи пам’ять учасників.

Вивчення впливу електричної стимуляції головного мозку

Команда дослідників використала неінвазивний метод, що називається транскраніальна змінна стимуляція струмом (TACS), для впливу на ритм головного мозку. Використовуючи цю методику, змінний електричний струм прикладається до черепа для модифікації осциляцій у корі.

Протягом електричної стимуляції головного мозку, 10 учасників повинні були виконати ряд завдань на пам’ять з постійним зростанням складності. Електрична стимуляція подавалась у синхронізованому стані, несинхронізованому стані або ж просто короткочасними вибухами.

Учасники експерименту виконали ряд завдань, у яких їм було потрібно запам’ятовувати числа, що мигали на екрані, або ж пов’язати числа з попередніми. Більш складні завдання потребували запам’ятовування двох рядків чисел, а також запам’ятовування двох попередників числа.

Синхронізована стимуляція покращувала робочу пам’ять.

Загалом дослідники виявили, що коли головний мозок стимулювати синхронним чином, учасники показували кращий час реакції на завданнях з пам’яті. Їхня продуктивність особливо покращилась на більш складних завданнях, що потребували від учасника запам’ятовування двох послідовностей чисел для того щоб пов’язати його з поточним числом.

Синхронізовані хвилі головного мозку покращили продуктивність робочої пам’яті – здатність головного мозку відновлювати невелику кількість біт інформації у формі, що легко доступна при виконанні певних завдань. Робоча пам’ять відповідальна за запам’ятовування щоденної інформації, такої як список покупок чи телефонний номер.