Розсіяний склероз: лікування що відновлює мієлін


Розсіяний склероз: лікування що відновлює мієлін

Революційне дослідження, що вивчало процеси відновлення у головному мозку, може повністю змінити лікування розсіяного склерозу. Дослідження, що було проведено на мишах та тканинних культурах, вперше виявило, що один з видів імунних клітин виробляє білок, який стимулює ріст мієліну.

Міжнародне дослідження, що проводилось науковцями з Queen’s University, Північна Ірландія, було опубліковане у виданні Nature Neuroscience.

Самі дослідники описала результати свого дослідження, як «важливий крок назустріч розумінню того, як головний мозок та спинний мозок відновлюють пошкодження природним чином»

Загалом у всьому світі більше 2.3 мільйона людей живуть з розсіяним склерозом – захворюванням, при якому імунна система помилково атакує центральну нервову систему, що складається з головного мозку, спинного мозку та зорового нерва.

При розсіяному склерозі імунна система атакує та знищує мієлін – жирове захисне покриття, що оточує та ізолює нервові волокна.

Зі збільшенням пошкоджень мієліну, сигнали від головного мозку починають гірше передаватись через уражені нервові волокна. Це проявляється у цілій низці симптомів: погіршеній руховій активності, втомі, проблемами з зором, болем, зміненими відчуттями.

Дослідження процесу відновлення пошкодженого мієліну

Незважаючи на те, що розсіяний склероз може розвинутись у будь-кого, найчастіше це захворювання розвивається у молодих дорослих і уражає в 3/2 рази частіше жінок чим чоловіків.

Не виявлено доказів того, що розсіяний склероз спадкується, проте роль генів не потрібно виключати, так само як і вплив факторів зовнішнього середовища, наприклад низький рівень вітаміну D та паління тютюну.

Наразі не існує засобів, що дозволили б вилікувати розсіяний склероз, проте деякі ліки здатні зменшувати частоту рецидивів та затримати розвиток захворювання до певної міри.

Дослідники вражені своїм відкриттям, адже воно дозволить перейти лікуванню у сферу відновлення пошкодженого мієліну.

Один з дослідників має професійний інтерес, адже коли їй було 21, їй було потрібно вчитись ходити заново після стану, який є схожим захворюванням і називається поперечний мієлініт.

Дослідження сконцентрувало увагу на Т клітинах імунної системи, що у випадку розсіяного склерозу можуть переходити з кров’яного русла до нервової системи.

Дослідники відкрили, що підтип Т клітин, який називається регуляторні Т клітини – також мають вплив на ріст мієліну.

Регуляторні Т клітини стимулюють ріст мієліну через свій вплив на олігодендроцити – клітини, що утворюють мієлін. Процес утворення мієліну потребує клітин-попердників олігодендроцитів.

Регуляторні Т клітини також мають регенеративну роль

Дослідники виявили, що регуляторні Т клітини виділяють білок, що стимулює диференціацію клітин попередників для їхнього перетворення на зрілі олігодендроцити.

Вони показали, що дефіцит регуляторних Т клітин у мишей, призводив до значно гірших процесів регенерації, що були відновлені після внесення регуляторних Т клітин мишам.