Лайм: користь для здоров’я та поживні факти


Лайм: користь для здоров’я та поживні факти

Лайм є цитрусовим фруктом, який зазвичай використовують для підсилення аромату їжі, а також він є звичайним інгредієнтом у мексиканській, в’єтнамській та тайській кухні. Він росте у тропічному кліматі протягом року та зазвичай є меншим та кислішим чим лимон.

Перський лайм є різновидом, який найчастіше використовують у приготування страв. Лайми сорту кіс є меншими, круглішими та більш кислими чим Перські лайми та використовуються для приготування класичного десерту – лаймового пирога.

Згідно з даними Департаменту Сільського Господарства США, сік одного лайму (приблизно 44 грами) містить 11 калорій, 4 грами вуглеводів ( в тому числі 1 грам цукрів та 0 грам клітковини) та 0 грам білка та 22% рекомендованої денної норми вітаміну С.

Одна чайна ложка цедри (приблизно 1 грам) містить 1 калорію та 4% рекомендованої норми вітаміну С.

Можлива користь від споживання лайму

Споживання фруктів та овочів завжди пов’язували зі зменшенням ризиків появи багатьох захворювань та проблем зі здоров’ям.

Багато дослідження припускали, що збільшення кількості рослинної їжі у раціоні, наприклад лаймів, зменшує ризик появи ожиріння, діабету, захворювань серця та загалом смертності; також надаючи здоровий вигляд волоссю, збільшуючи приплив енергії та зменшуючи надлишкову вагу.

Вітамін С також показав здатність зменшувати смертність. Лайми містять велику кількість цього вітаміну, який виступає сильним антиоксидантом.

Здоров’я серця

У дослідженні, що було опубліковане у виданні ARYA Atherosclerosis, сік лайму та кісточки показали здатність зменшувати жирових прожилок у коронарних артеріях, що є індикатором утворення тромбів, які зрештою можуть призвести до захворювання серцево-судинної системи. Різні дослідження показали, що низький рівень вітаміну С пов’язаний з підвищеним ризиком інсульту.

Протимікробна активність

Сік лайму має протимікробні та протигрибкові властивості. Дослідження, що було опубліковане у виданні Tropical Medicine & International Health показало, що сік лайму послаблював ріст холерного вібріона.

Попередження астми

Ризик розвитку астми нижчий у людей, які споживають великі кількості певних поживних речовин. Однією з таких поживних речовин є вітамін С, який присутній у багатьох фруктах та овочах.

Покращення всмоктування заліза

Дефіцит заліза є одним з найпоширеніших у розвинених країнах, та лідируючою причиною анемії. Поєднуючи продукти, які мають високий вміст вітаміну С та заліза підвищить здатність організму всмоктувати залізо. Для прикладу, свіжовижатий сік лайму доданий до шпинату та нуту (обидва є хорошими джерелами заліза).

Підсилення імунної системи

Продукти, які містять велику кількість вітаміну С та інших антиоксидантів можуть допомогти імунній системі боротись зі збудниками застуди та грипу. Дотримуватись здорового раціону, який міститиме багато фруктів та овочів, досить важливо протягом зимніх місяців, коли рівень фізичної активності зазвичай знижується.

Здорова шкіра

Вітамін С, під час споживання його у природній формі (на противагу добавкам), може допомогти шкірі боротись із пошкодженнями, які спричинені сонцем та забрудненням, зменшувати зморшки та покращувати загалом текстуру шкіри. Адекватне споживання вітаміну С також необхідне для будівництва та підтримки колагену, яки підтримує структуру шкіри та волосся.

Зменшення ризику інсульту

Згідно з Американською Асоціацією Серця, споживання більшої кількості цитрусів може знизити ризик ішемічного інсульту для жінок. В одному з досліджень, учасники, які споживали високі кількості цитрусів, мали на 19% менший ризик ішемічного інсульту, в порівнянні з тими, хто споживав їх менше.