Любите нездорову їжу? Можете звинувачувати свою генетику


Любите нездорову їжу? Можете звинувачувати свою генетику

Бургери, картопля фрі, шоколад – ми знаємо, що ці страви не приносять користь нашому здоров’ю. То чому ж дехто з нас не може викинути їх зі свого раціону. Нове дослідження припускає, що причиною можуть бути гени.

Дослідники з Іспанії визначили генетичні варіанти, що впливають на харчові вподобання людини, такі як любов до шоколаду чи продуктів з високим вмістом жиру.

Науковці сподіваються, що результати їхнього дослідження можуть допомогти розробити персоналізовані дієти, що дозволять уникати ожиріння та інших хронічних захворювань, що спричиняються поганими харчовими звичками.

Результати дослідження були оприлюдненні на конференції Experimental Biology 2017, що відбулась у Чикаго

Згідно з дієтичними рекомендаціями, раціон повинен містити велику кількість овочів, фруктів та цільнозернових та малу кількість цукру, солі та насичених жирів.

Проте, здається, багато з нас не виконують ці рекомендації. Дослідження, що було розпочате Центром за Контролем та Попередженням Захворювань (CDC) минулого року, для прикладу, виявило, що більше 90% дорослих у США перевищують рекомендовану норму зі споживання солі.

Раніше цього року CDC також виявив, що населення США отримує приблизно 13% своєї денної норми калорій з цукрів, замість рекомендованих 10%.

Не потрібно доказів того, що деяким людям слідкувати за раціоном легше чим іншим. Багато з нас не здатні встояти перед шоколадом, добре знаючи про те, що надлишкове споживання таких продуктів є скоріше шкідливим.

Попередні дослідження визначили певні гени, що пов’язані з поведінковими станами, такими як анорексія чи інші харчові розлади. Для свого ж дослідження науковці вирішили довідатись, яку роль відіграє генетика у харчових вподобаннях здорових людей.

Споживання шоколаду пов’язане з геном окситоцину

Дослідники проаналізували дані генетичного дослідження, у якому взяло участь 818 дорослих, 404 з яких були чоловіками. Команда проаналізувала генетичні дані кожного учасника та зіставила їх з харчовою поведінкою, для чого були складені опитування.

Аналіз даних виявив цілий ряд генетичних варіацій, що були пов’язані з певним харчовими вподобанням.

Для прикладу, команда виявила, що ген рецептора «гормону закоханості» окситоцину був пов’язаний з більшим вмістом шоколаду у раціоні та більшим обхватом талії.

Вищий рівень споживання солі був пов’язаний з генетичними варіантами CREB1 та CREB2, у той час як варіації гену SLC6A2 були пов’язані з більшим вмістом жирів у раціоні.

Перше дослідження, що показало вплив генів на раціон

Команда відзначає, що ідентифіковані генетичні варіанти були попередньо пов’язані з цілим рядом поведінкових та психологічних ознак, такими як стрес, залежність, імпульсивність, депресія.

Тому дослідники вважають, що відкриті їхнім дослідженням генетичні варіанти впливають на поведінка, яка в свою чергу має вплив на харчові вподобання.