Рак простати: тест сечі може виключити небажані біопсії


Рак простати: тест сечі може виключити небажані біопсії

Дослідники розробляють тест для раку простати, що допоможе лікарям уникнути призначення непотрібних біопсій для діагностування захворювання.

Останні результати дослідження летких речовин, що спричиняють запах, показали, що 90% зразків сечі чоловіків з раком простати містять невеликий набір летких сполук, яких не було у здорових чоловіків.

Після раку шкіри рак простати є найбільш поширеним типом раку серед чоловіків у Сполучених Штатах, де приблизно кожному 7 чоловіку може буде поставлено діагноз протягом життя.

Рак розпочинається у клітинах простати – чоловічій залозі, що виробляє щільний секрет, який додається до сперми, та яка розташована спереду прямої кишки та під сечовим міхуром.

Поки рання детекція залишається основним засобом у допомозі чоловікам з раком вижити, діагностування не є настільки очевидним. Воно зазвичай складається з цифрової ректальної оцінки та аналізу крові на наявність специфічного для простати антигену (PSA), для того щоб вирішити чи потрібно робити біопсію.

Потрібна альтернатива біопсіям

Незважаючи на те, що біопсії є дорогими, незручними та несуть ризик інфікування. На жаль, тисячам чоловіків роблять цю процедуру – що потребує введення голки у простату для вилучення шматків тканини для аналізу – тільки для того щоб перевірити чи потрібне лікування.

Однією з причин непотрібних біопсії простати можуть бути інші розлади – такі як інфекції простати – які можуть збільшувати рівень PSA.

Зрештою PSA тест вважається ненадійним і тому проводяться біопсії для знаходження точної відповіді.

Тому науковці шукають альтернативні шляхи покращення діагностування раку простати без залучення біопсії.

Науковці надихнулись дослідженнями, що показали, що собаки здатні виявляти органічні леткі сполуки у сечі чоловіків з раком простати. Одне з таких досліджень показало, що тварини можуть виявляти на запах рак простати з точністю 98%.

Науковці кажуть, що вони виявили молекули, які можуть надавати сечі чоловіків з раком простати характерного запаху, а тому можливе і розроблення тесту для детектування цих речовин.

Леткі сполуки характерні для раку простати

Для свого дослідження науковці перевірили зразки сечі зібрані у 100 чоловіків, які мали пройти біопсію.

Науковці відзначають, що деякі попередні дослідження мали проблеми з деградацією хімічних сполук. Тому для кращого зберігання сполук вони додавали хлорид натрію для нейтралізації pH.

Використовуючи хроматографічну мас-спектроскопію для аналізу летких сполук у повітрі над зразками сечі, команда виявила набір малих молекул, що виявились унікальними для раку простати.

Ці молекули були присутні у 90% зразків сечі чоловіків, у яких пізніше виявили рак простати, проте вони не були присутні у сечі чоловіків, у яких не виявили рак.