fbpx

Замініть кофеїн на прогулянку по сходах для припливу енергії та мотивації


Замініть кофеїн на прогулянку по сходах для припливу енергії та мотивації

Після поганого нічного сну багато з нас використовують кофеїн для отримання припливу енергії. Нове дослідження, навпаки, пропонує зайнятись десятихвилинною ходьбою по сходам, яка буде більш корисною.

Дослідники виявили, що дорослі, які не висипались, були більш енергійні та вмотивовані, займаючись ходьбою по сходам протягом 10 хвилин на регулярній основі, в порівнянні з тими, хто надавав перевагу 50 мг кофеїну – еквіваленту однієї банки газованих напоїв.

Науковці кажуть, що результати їхнього дослідження є хорошою звісткою для офісних працівників, яким інколи дуже важко відірватись від робочого столу.

«Офісні працівники можуть вийти надвір та прогулятись, проте погода не завжди буде сприяти цьому. Проте погода ніяк не вплине на прогулянку сходами. Багато людей, що працюють в офісних будівлях мають доступ до сходів, тому можуть вибрати здорову альтернативу сидячій перерві»

Результати своєї роботи дослідники опублікували у виданні Physiology and Behavior.

Збільшення енергії та мотивації після 10 хвилин прогулянки сходами

Науковці залучили до дослідження 18 жінок студенток коледжу віком від 18 до 23 років, що повідомили про хронічну нестачу сну – що у рамках дослідження означало менше 6.5 годин сну щоночі.

Учасникам було потрібно проходити тести після вживання капсули, що містила або 50 міліграм кофеїну, або плацебо. В іншому випадку учасники проходили тести після прогулянки сходами відстанню у 30 поверхів, що займала 10 хвилин.

Команда повідомила, що в умовах прогулянок сходами учасники повідомили про більшу мотивацію працювати та збільшення енергії, в порівнянні з експериментом, де учасники вживали капсули з кофеїном.

«Ми виявили, що вміст капсул не мав великого впливу на те, як почувались учасники. Проте фізична активність дійсно робила людей більш енергійними та витривалими. Це було тимчасове відчуття, що спостерігалось відразу після вправ, проте 50 міліграм кофеїну не мали такого великого ефекту взагалі»

Ані кофеїн, ані ходьба сходами не вплинули на увагу та пам’ять учасників. Науковці кажуть про необхідність подальших досліджень для точного встановлення позитивних ефектів від ходіння сходами.

Але навіть тепер, науковці впевнені, що всього 10 хвилин прогулянки можуть бути більш ефективними за дозу кофеїну, коли справа стосується енергійності та мотивації.

«Ви можете не мати часу плавати, проте у вас точно буде 10 хвилин для того, щоб пройтися сходами», кажуть дослідники.