
Хвороба Альцгеймера уражає мільйони американців,а кількість хворих продовжує зростати. Нове дослідження припускає, що може існувати зв’язок між довгим сном та ризиком слабоумства.
Більше 46 мільйонів людей живуть з слабоумством по всьому світу. Це число, за оцінками експертів, збільшиться втричі до 2050.
У Сполучених Штатах більше 5 мільйонів людей мають хворобу Альцгеймера. Ризик захворювання збільшується з віком: кожна третя людина помирає, хворіючи на Альцгеймер чи іншу форму слабоумства.
Збитки, що завдаються цим захворюванням також великі. Американські родини витрачають більше $5,000 щороку для догляду за кимось, із хворобою Альцгеймера.
Нове масштабне дослідження припустило, що люди з затяжним сном можуть мати підвищений ризик розвитку слабоумства. Результати дослідження були опубліковані у виданні Neurology.
Науковці використали дані попереднього дослідження, яке розпочалось у 1948 і залучило 5,209 чоловіків та жінок віком від 30 до 62 років. Початковою метою дослідження було з’ясування факторів ризику для серцево-судинних захворювань.
Більше 9 годин сну може свідчити про вищий ризику слабоумства
Для цього дослідження було залучено велику кількість дорослих з проханням повідомити середню тривалість свого сну. Після цього науковці слідкували за учасниками експерименту протягом 10 років, для того щоб побачити, у кого розвинеться хвороба Альцгеймера.
Після зібрання необхідних даних, науковці змогли розрахувати як залежить ризик розвитку слабоумства від тривалості сну.
Дослідники виявили, що ті люди, які постійно спали 9 і більше годин мали вдвічі більшу можливість розвитку хвороби Альцгеймера протягом 10 років спостереження, в порівнянні з тими, хто постійно витрачав на сон менше 9 годин.
Крім цього, науковці кажуть, що рівень освіти також відігравав роль у визначення ризику слабоумства:
«Учасники без вищої освіти, які спали більше 9 годин кожного дня, мали в 6 разів більший ризик розвитку слабоумства протягом наступних 10 років, якщо порівнювати з учасниками, які спали менше. Ці результати припускають, що освіта може захистити від слабоумства у присутності тривалого сну.»
Це дослідження також виявило, що люди, які спали довше, мали менший об’єм головного мозку. Будучи описовим, дане дослідження не може пояснити причин, проте науковці припускають, що надмірний сон є, скоріш за все, симптомом аніж причиною нейрональних змін, що відбуваються при слабоумстві. І тому не потрібно спекулювати на цю тему, і зменшення тривалості сну може не знижувати ризик слабоумства.