Низькокалорійні підсолоджувачі посилюють формування жиру


Низькокалорійні підсолоджувачі посилюють формування жиру

Багато людей обирають низькокалорійні підсолоджувачі як здорову альтернативу цукру, проте нове дослідження припускає, що від них може бути не так багато користі, як здається. Дослідники дізнались, що споживання великої кількості низькокалорійних підсолоджувачів може стимулювати утворення жиру, особливо у тих людей, які вже мають надлишкову вагу.

Науковцям вдалось зробити таке відкриття, проаналізувавши вплив цукралози на стовбурові клітини, що були отримані з жирової тканини людини.

Дослідники вперше опублікували свої результати на ENDO 2017- 99-ій щорічній зустрічі Ендокринній Спільноті, що відбулась в Орландо.

Цукралоза не містить калорій і є штучним підсолоджувачем, що у 650 разів солодший за цукор. Вона використовується з замінник цукру у багатьох продуктах, у тому числі газованих напоях, столових підсолоджувачах, жувальній гумці, злаках для сніданку та навіть заправках для салату.

Беручи до уваги вплив споживання цукру на здоров’я, все більше людей переходять до споживання продуктів, що містять цукралозу та інші штучні цукрозамінники, з погляду кращого впливу на здоров’я.

«Проте з’являється все більше доказів того, що ці підсолоджувачі стимулюють метаболічні розлади»

Для свого дослідження науковці вирішили поглянути на те, як низькокалорійні підсолоджувачі впливають на метаболізм організм на клітинному рівні.

Цукралоза призводила до накопичення жирових включень у похідних стовбурових клітинах

Науковці піддали стовбурові клітини, отримані з жирової тканини, впливу цукралози.

Стовбурові клітини піддавались впливу штучного підсолоджувала загалом 12 днів при концентрації 0.2 ммоль – дози , яку можна порівняти з концентрацію в крові людини, яка випиває 4 банки дієтичної газованої води щодня.

Дослідники виявили, що ці стовбурові клітини показали збільшення експресії генів, які є індикаторами продукції жиру та запалення. Крім цього, стовбурові клітини демонстрували посилення накопичення жирових включень, особливо при дії цукралози в концентрації 1 ммоль.

Після цього дослідники взяли зразки біопсії жирової тканини живота 8 дорослих, 4 з яких мали здорову вагу, а інші 4 мали ожиріння. Всі дорослі повідомили про вживання низькокалорійних підсолоджувачів, в основному, цукралози та аспартаму.

Зразки жирової тканини живота були після цього порівняні зі зразками біопсії людей, що не споживають низькокалорійні підсолоджувачі.

Команда виявила, що дорослі, що споживали низькокалорійні підсолоджувачі показували не тільки посилення транспорту глюкози до клітини, проте також посилену експресію генів, що пов’язані з утворенням жирів.

Більше того, дослідники виявили надекспресію рецепторів солодкого смаку, яких було у 2.5 рази більше серед зразків жирової тканини дорослих, які споживали низькокалорійні підсолоджувачі. Така надекспресія може відігравати ключову роль у транспортуванні глюкози до клітини, звідки глюкоза всмоктується до кров’яного русла.

Ці результати слугують попередженням для людей з високим рівнем глюкози в крові

Посилення транспортування глюкози до клітин може бути особливо небезпечним для людей, які мають переддіабетний стан або діабет, адже ці люди вже мають підвищений рівень цукру в крові.