Ожиріння посилює пошкодження головного мозку, що спричинені другим типом діабету


Ожиріння посилює пошкодження головного мозку, що спричинені другим типом діабету

Люди з другим типом діабету, які мають надлишкову вагу або ожиріння, більш схильні до посилення та прогресії аномальних структур у головному мозку а також порушень свідомості.

Результати дослідження були опубліковані у виданні Diabetologia.

Докази дозволяються зробити припущення про те, що другий типу діабету та ожиріння незалежно одне від одного мають негативний вплив на багато органів, у тому числі головний мозок.

Для прикладу, другий тип діабету пов’язаний з розвитком когнітивних порушень  та може посилювати ризик розвитку слабоумства. Дослідники припустили, що метаболічні розлади, такі як інсулінова резистентність, запалення та поганий контроль рівня цукру в крові, можуть відігравати роль у зміні головного мозку, пов’язаної з другим типом діабету, незважаючи на те, що точний механізм цього процесу не з’ясований.

Ожиріння може потенційно спричиняти розвиток інших станів, і воно пов’язане з більшим ризиком розвитку другого типу діабету. Більше того, ожиріння може бути пов’язане з метаболічними розладами та може погіршувати метаболічні розлади, пов’язані з другим типом діабету. Більше того, метаболічні розлади, що пов’язані з ожирінням, можуть бути відповідальні за зміни головного мозку та когнітивні порушення, незважаючи на наявність другого типу діабету.

Попередні дослідження виявили незалежні зв’язки між ожирінням та другим типом діабету та змінами у головному мозку. Проте досить мало відомо про те, як ожиріння та діабет впливають разом на головний мозок.

Тому науковці вирішили розпочати дослідження комбінованих ефектів ожиріння та другого типу діабету на структури головного мозку та когнітивні функції; вони кажуть, що зростаюча кількість людей з ожирінням може бути відповідальна з глобальну епідемію другого типу діабету.

Команда сфокусувалась на людях, які знаходились на ранніх стадіях другого типу діабету та отримали остаточний діагноз протягом наступних 5 років. Учасники дослідження не отримували стабільного інсулінового лікування.

Учасниками дослідження стали 150 людей віком від 30 до 60 років. Учасники були поділені на три підгрупи. До першої групи належало 50 людей з ожирінням та другим типом діабету, до другої групи 50 учасників зі здоровою вагою та діабетом, а до третьої абсолютно здорові люди без надлишкової ваги.

Скронева частка особливо вразлива для другого типу діабету та ожиріння

Головний мозок учасників був проаналізований з використанням МРТ для оцінки товщини кори головного мозку. Когнітивні виміри були проведені для оцінки пам’яті, виконавчої функції, психомоторної швидкості, адже дуже часто ці здібності виявляються ураженими у людей з діабетом.

Дослідники виявили, що якщо порівнювати з людьми зі здоровою вагою, учасники з другим типом діабету, мали значно тонший шар сірої речовини у скроневих частках.

Сіра речовина скроневої частки була тоншою у діабетичні групі з надлишковою вагою, у порівнянні з групою, що складалась з пацієнтів, хворих на діабет, проте зі здоровою вагою.