Закупорка артерій насиченими жирами. Міф розвінчано


Закупорка артерій насиченими жирами. Міф розвінчано

Серед населення існує популярна думка про те, що дієтичні насичені жири закупорюють артерії, що призводить до коронарного захворювання серця. Нове ж дослідження, що було опубліковане у виданні British Journal of Sports Medicine, каже що така думка є повністю не вірною.

Ця робота є результатом колаборації дослідників з США та Сполученого Королівства.

Команда науковців використовувала інші дослідження, що говорили про відсутність зв’язку між вживанням насичених жирів та вищим ризиком захворювання серця, для того щоб підтвердити свою теорію стосовно відсутності насичених жирів, що закупорюють артерії.

«Настав час зсунути громадську думку стосовно попередження та лікування коронарного захворювання серця з використанням вимірів ліпідів у сироватці крові та зменшення кількості насичених жирів у раціоні.» Замість того, щоб сфокусуватись на зниженні кількості жирів у крові та обмеженні насичених жирів у раціоні, люди повинні сфокусуватись на регулярній фізичній активності та мінімізуванні стресу.

Сучасні практики більше нагадують практики ремонту сантехніки, проте серія клінічних дослідів показала, що такий підхід не дієвий. Досліди показали, що засоби, які вводили для розширення звужених артерій, ризик смерті від серцевого нападу не зменшували.

Десятиліття наголошування на потребі зниження рівня холестерину в крові,  і як наслідок ринок медикаментів, що знижував рівень холестерину а також різноманітні дієти з низьким вмістом жирів. Таке непорозуміння могло розвинутись через селекцію інформації, кажуть дослідники.

Коронарна хвороба серця є найбільш частим типом захворювання серця та провідна причина смерті серед чоловіків та жінок у Сполучених Штатах. Хронічні запальні умови позитивно реагують на Середземноморську дієту, яка багата на протизапальні речовини, які зазвичай можна знайти в оливковій олії, овочах, жирній рибі та горіхах.

Ризик коронарного захворювання серця зменшувався завдяки регулярним вправам, споживанні «справжньої» їжі

Найкращим індикатором ризику захворювання серця є відношення загального холестерину до ліпопротеїнів низької щільності. Дієтичні зміни, такі як заміна рафінованих вуглеводів здоровими продуктами з високим вмістом жирів, у тому числі оливковою олією та горіхами, можуть значно зменшити це відношення.

Фізична активність відіграє важливу роль у попередженні захворювань серця та може продовжити тривалість життя від 3.4 до 4.5 років. Всього 30 хвилин помірної активності більш як тричі на тиждень, може значно зменшити ризик. Більше того, дослідники відзначають, що ходьба у помірному темпі виявилась більш ефективною у попередженні коронарного захворювання серця чим біг.

Хронічний стрес є фактором ризику для коронарного захворювання серця, яки повинен бути серйозно переглянутим. Хронічний стрес ставить запальну відповідь організму на тривалу стадію високої тривоги. Дослідження показали, що стрес навколишнього середовища, такий як дитяча травма, може зменшити тривалість життя на 20 років.