
Вперше дослідження показало, що покращення харчування може вилікувати важку депресію. Згідно зі словами науковців, дане дослідження запропонувало новий підхід до лікування депресії, одного з найбільш поширених та найбільш витратних медичних розладів.
«Ми вже знали деякий час що існує прямий зв’язок між якістю раціону та ризиком появи депресії. Це підтверджується спостереженням за різними країнами, культурами та віковими групами, де нездоровий раціон пов’язаний з більшим ризиком депресії. Проте це дослідженням є першим, яке спробувало перевірити, чи покращення раціону може дійсно вилікувати клінічну депресію.»
У цьому дослідженні були залучені дорослі пацієнти з важким депресивним розладом. Їх поділили на дві групи випадковим чином, одна з яких отримувала соціальну підтримку, що корисна для людей з депресією, а інша група отримала допомогу від дієтолога для планування раціону. Дослідження тривало протягом 3 місяців.
Друга група отримувала інформацію та необхідну допомогу для покращення якості свого раціону, сфокусувавшись, в основному, на споживанні овочів, фруктів, цільнозернових продуктів, бобів, риби, пісного червоного м’яса, оливкової олії та горіхів, та в той же час зменшивши споживання нездорової їжі, такої як солодощів, рафінованих круп, смажених продуктів, обробленого м’яса та солодких напоїв.
Результати дослідження були опубліковані у виданні BMC Medicine. Згідно з ними, учасники експерименту, що були залучені до групи покращення раціону, проявили значне зменшення депресивних симптомів, у порівнянні з групою, що отримувала соціальну підтримку.
Наприкінці дослідження третина групи покращення раціону досягнула рівня, що відповідає ремісії після важкої депресії, у порівнянні з 8% у протилежній групі.
«Ці результати не можна було пояснити змінами фізичної активності чи вагою тіла, проте вони були щільно пов’язані зі змінами раціону. Ті учасники експерименту, яким вдалось найбільше оздоровити свій раціон, отримали, відповідно, найбільше користі та позбулись більшої кількості симптомів депресії»
Згідно з науковцями, результати цього дослідження пропонують нову важливу стратегію у лікуванні депресії.
«Психічні розлади входять до основних причин інвалідності у всьому світі, а депресія складає основну частину цих розладів. Наразі, приблизно, половина хворих вдало лікується з використанням сучасних медичних та психологічних терапій, проте нові способи лікування дійсно потрібні.»
«Важливо відмітити, що депресія також збільшує ризик і сама посилюється у відповідь на такі розлади, як ожиріння, другий тип діабету та захворювання серця. Покращення раціону пацієнтів матиме вплив і на ці розлади також.»
Дослідження припускає можливість додавання дієтолога до команди психологів для створення додаткової підтримки пацієнтам, які мають проблеми пов’язані з депресією.
«Це дослідження також підтверджує результати попередніх екстенсивних досліджень людського населення та тварин, що припускало, що раціон визначає психічне здоров’я та здоров’я головного мозку.»